Connect with us

EVENIMENT

Atenție, șoferi! Se circulă în coloană de mașini pe DN 1, între Poiana Ţapului şi ieşirea din Buşteni

Publicat

coloană circulă

Traficul este aglomerat pe DN1, sensul de mers către munte, unde s-a format o coloană de maşini între localităţile Poiana Ţapului şi ieşirea din Buşteni, potrivit IGPR.

„Valorile de trafic sunt ridicate pe sensul de coborâre al DN 1 Braşov-Ploieşti, între kilometrii 134 şi 132, pe raza staţiunilor Azuga şi Buşteni, judeţul Prahova, unde se circulă în coloană. Pe sensul de urcare către zona montană se circulă în coloană pe tronsonul kilometric 128 – 132, între localităţile Poiana Ţapului şi ieşirea din Buşteni”, informează Biroul de presă al Poliţiei Române.

Potrivit sursei citate, trafic intens către Capitală este şi la kilometrul 105 al DN 1 Braşov-Ploieşti, în zona oraşului Comarnic. Poliţiştii acţionează în dispozitivul de siguranţă rutieră pentru fluidizarea traficului. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cosmin Oltean, antrenorul echipelor ”Leii” Câmpia Turzii și UNIVERSITATEA, nominalizat la Superlativele Rugbyului

Publicat

cosmin oltean rugby.jpg






Federația Română de Rugby a lansat ediția 2025 a „Superlativelor din rugbyul românesc”, competiția anuală în care fanii aleg cei mai valoroși jucători, antrenori și arbitri ai sezonului.

Într-un an definit de calificarea României la Cupa Mondială din Australia și de triumful celor de la CSM Știința Baia Mare, rugbyul autohton celebrează performanța în toate formele ei.

Printre nominalizații…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Întreruperi de curent la Alba Iulia și Aiud, în perioada 12-19 decembrie. Unde sunt programate lucrări la rețea

Publicat

Întreruperi de curent la alba iulia și aiud, în perioada

Întreruperi de curent la Alba Iulia și Aiud, în perioada 12-19 decembrie. Electrica DEER anunță lucrări la rețea, în următoarea perioadă, pentru care este necesară oprirea temporară a alimentării cu energie electrică.

Lucrările anunțate sunt programate vineri, 12 decembrie, miercuri, 17 decembrie și vineri, 19 decembrie.

Vineri, 12 decembrie

Aiud, orele 9.00-16.00, străzile: Moților (parțial), Cetății, Abrudului, Ostașilor, UM Herja

Miercuri, 17 decembrie

Alba…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Amenzi de peste 1,3 milioane de lei și 55 de muncitori „la negru” depistați de ITM pe șantierele din Cluj

Publicat

diriginte de santier importanta e1595924998837.webp.webp






În perioada martie–decembrie 2025, Inspectoratul Teritorial de Muncă Cluj a desfășurat o amplă campanie de control în domeniul construcțiilor, parte a Programului de acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2025, verificând modul în care angajatorii respectă legislația privind contractele individuale de muncă și normele minime de securitate și sănătate în muncă. Rezultatele au scos la iveală nereguli grave,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

LIVE VIDEO. Protest al studenților la Cluj. „Bursele înapoi, jos austeritatea”. Mulți se confruntă cu dificultăți financiare

Publicat

protest studenti 3.jpg






Sudenții clujeni sunt din nou în stradă să ceară bursele înapoi. Foarte mulți tineri care studiază la Cluj au mari dificultăți financiare după ce busrele s-au micșorat, iar unii nu le mai primesc.

Tinerii nu sunt de acord cu austeritatea în educație și cer demisia ministrului Daniel David, clujean și el.

Marș până la Prefectura Cluj

Studenții au început protestul la în fața Facultății de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe