Connect with us

EVENIMENT

Atenție, șoferi! Trafic restricționat pe DN 7, pe mai multe tronsoane, din cauza unor lucrări

Publicat

lucrari sosea
arhivă foto

Poliția Română anunță că marți, 14 aprilie 2020, traficul rutie pe DN 7 este restricționat pe mai multe tronsoane, din cauza unor lucrări la partea carosabilă.

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române,  sunt instituite mai multe restricții de circulație pe DN 7 Sibiu - Râmnicu Vâlcea, unde se va circula pe un fir, alternativ, dirijat cu piloți de trafic, pentru efectuarea de lucrări la partea carosabilă, astfel:

- între kilometrii 162 – 164, pe raza localității Milcoiu, județul Vâlcea, pentru reparații asfaltice, între orele 07:00 - 18:00, se circulă dirijat de piloți de circulație pe 1/2 cale,

- între kilometrii 202 - km 203, pe raza localităților Călimănești-Brezoi, se vor executa reparații asfaltice între orele 07:00 -18:00,

- între kilometrii 176+400 metri - km 176+800 metri,  pe raza municipiului Râmnicu Vâlcea, se execută lucrări de montare parapet, între orele 8:30 -15:30.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Avertismentul Prefecturii Cluj: „Nu riscați. Apele înghețate nu sunt locuri de joacă”

Publicat

copil cazut apa gherla e1769200758106.jpeg






Prefectura Județului Cluj atrage atenția cetățenilor asupra pericolelor majore pe care le reprezintă apele înghețate, în contextul temperaturilor scăzute din această perioadă. Deși gheața poate părea solidă, autoritățile subliniază că aceasta se poate rupe în orice moment, punând vieți în pericol.

Reprezentanții instituției avertizează în mod special asupra riscurilor la care sunt expuși copiii și...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Excelența, premiată la UBB Cluj-Napoca. Lista celor peste 70 de profesori. Mesajul rectorului Daniel David

Publicat

excel 1.jpg






Universitatea ”Babeș-Bolyai” (UBB) Cluj-Napoca a premiat profesorii care s-au remarcat, pe parcursul anului trecut, prin activitatea de excelență în domeniile cercetării, didactic, relația cu societatea și administrativ. Premiile de excelență sunt recunoașterea simbolică a activității puse în slujba valorilor definesc instituția: tradiție și excelență.

„Regulile internaționale ale lumii noastre se...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Piesele trupelor ABBA, The Beatles și Queen, reinterpretate orchestral pe scena Operei Naționale Cluj-Napoca

Publicat

opera cluj.png






Concertul Lights & Legends – Symphony va aduce pe scena Operei Naționale Române din Cluj-Napoca muzica inconfundabilă a celebrelor trupe ABBA, The Beatles și Queen, într-o reinterpretare orchestrală amplă, plină de strălucire, dramatism și emoție.

”Va fi o seară gândită special pentru cupluri, familii, pentru iubitorii de muzică pop-rock și pentru cei care vor să ofere în dar cuiva drag o experiență...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

„Leacuri pentru suflet” în sticluțe la Muzeul Farmaciei din Cluj-Napoca, de Ziua Îndrăgostiților

Publicat

leacuri.png






Festivalul Internațional de Carte Transilvania (FICT), în parteneriat cu Muzeul Farmaciei din Cluj-Napoca, organizează cea de-a doua ediție a evenimentului „Leacuri pentru suflet”, un demers cultural inedit care propune literatura ca formă de alinare, reflecție și reconectare emoțională.

Evenimentul va avea loc sâmbătă, 14 februarie, între orele 16:00 și 18:00, într-un spațiu cu o puternică...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe