EVENIMENT
ATENȚIE, ȘOFERI! Vizibilitate redusă din cauza ceții pe DN 65, în județul Argeș

Traficul se desfășoară, luni la amiază, în condiții de ceață densă pe DN 65, în județul Argeș. Vizibilitatea este redusă.
Potrivit Centrului INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române informează că pe DN 65 Pitești – Lunca Corbului, este semnalată ceață densă, vizibilitatea fiind redusă în trafic sub 100 de metri.
Pe timp de ceaţă, polițiștii recomandă conducătorilor auto să reducă viteza, să mărească distanţa în mers faţă de vehiculele din față şi să folosească corespunzător luminile. Trebuie sa atragem atentia si pietonilor, bicicliştilor şi căruţaşilor care trebuie să fie conştienţi de faptul că pe timp de ceaţă sunt mai greu vizibili în trafic.
Citește Romania24.ro pe Google News
EVENIMENT
Atenționare Cod Galben de furtuni în Alba și în țară. Ploi torențiale, frecvente descărcări electrice, vijelii și grindină

Administrația Națională de Meteorologie a emis, vineri, atenționare Cod Galben de furtuni valabilă pentru aproape toată țara, inclusiv în județul Alba. Vor fi ploi torențiale, frecvente descărcări electrice, vijelii și grindină. Condițiile de instabilitate atmosferică se vor menține până luni, 26 mai.
Atenționare meteo Cod Galben: de vineri, 23 mai, ora 10.00 până sâmbătă, 24 mai, ora 6.00 – instabilitate atmosferică temporar accentuată
În cea mai mare parte a…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
26 mai: Se întrerupe furnizarea apei potabile la Ocna Mureș, pentru lucrări la rețea. Străzile vizate

Luni, 26 mai, se întrerupe furnizarea apei potabile la Ocna Mureș, pentru lucrări la rețea. Sunt vizate mai multe străzi din oraș.
Apa CTTA SA – Sucursala Ocna Mureș anunță că luni, 26 mai, de la ora 8.00, se întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Ocna Mureș, pentru circa șase ore. Sunt planificate lucrări de cuplare a noii conducte de alimentare cu apă potabilă.
Furnizarea apei va fi întreruptă pe următoarele străzi din orașul Ocna Mureș:
- Ștefan cel Mare,…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Dan Petrescu a susținut penultima conferință de presă a sezonului, premergătoare meciului cu FCSB. „Bursucul” a avut două cerințe pentru Nelu Varga, patronul echipei ardelene. El a vorbit și despre două posibile achiziții, Karlo Muhar și Andrei Burcă, și a dat de înțeles că sunt discuții cu cei doi.
La fel ca după câștigarea finalei Cupei României, Dan Petrescu a declarat că nu vrea să piardă niciun jucător important în perioada de mercato din vară. El…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Festivalul de teatru din Alba Iulia se încheie cu un musical de Răzvan Mazilu: Spectacolul 18+, care poate schimba preconcepții

Festivalul Internațional de Teatru Povești din Alba Iulia se termină vineri, 23 mai cu un spectracol curajos. Un spectacol care va pune la încercare spectatorii din Alba Iulia, cei au bilete pentru ”Hedwig and the Angry Inch”, un spectacol pentru persoanele trecute de 18 ani, în regia lui Răzvan Mazilu.
Pentru cei care au mai fost în anii trecuți la festivalul de teatru au putut vedea două spectacole de Mazilu: Operă de trei parale, și Familia Addams.
Acum publicul va asista…
Citește mai mult pe Alba24.ro