EVENIMENT
Ați văzut-o? Femeie de 43 ani dată în urmărire internațională. Fiul ei spune că a DISPĂRUT de două săptămâni
O femeie de 43 de ani dată în urmărire internațională, după ce a dispărut de două săptămâni. Fiul ei de 21 de ani a anunțat Poliția dispariţia mamei sale, Leonte Camelia, în vârstă de 43 de ani, în condiţiile în care nu a mai reuşit de câteva săptămâni să ia legătura cu aceasta.
Joi, 31 octombrie, poliţiştii au fost sesizaţi de către un tânăr, în vârstă de 21 de ani, din comuna Gropeni, Brăila, cu privire la faptul că, de aproximativ două săptămâni nu reuşeste să ia legătura cu mama sa, Leonte Camelia, în vârstă de 43 de ani, care este domiciliată în judeţul Iaşi.
Semnalmente: constituţie atletică, păr lung, drept, de culoare neagră, înălţime 1,60 de centimetri, cu o greutate de aproximativ 60 de kilograme, ten alb, ochi căprui, fără semne particulare.
Pentru Leonte Camelia s-a solicitat urmărirea la nivel naţional şi internaţional.
"Persoanele care pot oferi informaţii despre locul în care aceasta se află sunt rugate să apeleze numărul de urgenţă gratuit 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unităţi de poliţie.", a declarat inspectorul Laura Belciugan, purtătorul de cuvânt al IPJ Brăila.
Sursa: Observator tv
EVENIMENT
Avertizări Cod Portocaliu și Galben de vânt, ninsori și ger în Alba și alte județe, până sâmbătă, 10 ianuarie
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis avertizări de vânt puternic și ninsori pentru Alba și alte județe din țară. Vremea se răcește puternic și va fi ger. De asemenea, sunt condiții de formare a poleiului.
Informare meteo: de joi, 8 ianuarie, ora 10.00 până sâmbătă, 10 ianuarie, ora 10.00
Precipitații predominant sub formă de ninsoare, strat de zăpadă, polei, intensificări ale vântului, vreme rece și ger
Pe parcursul zilei de joi (8 ianuarie) va ninge...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Cursuri suspendate în șapte școli din județul Cluj din cauza zăpezii. În alte zeci elevii navetiști nu pot ajunge
Prefectura Cluj și ISJ Cluj anunță că, la nivelul județului, un număr de 7 unități de învățământ preuniversitar au activitatea educațională suspendată.
Astfel, este vorba despre:
1. Școala Gimnazială Ploscoș
2. Școala Gimnazială Aluniș
3. Școala Primară Aiton
4. Școala Gimnazială Râșca
5. Școala Gimnazială Așchileu
6. Școala Gimnazială Măguri- Răcătău, Structură Muntele Rece
7. Școala...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
FOTO: Pompierii din Câmpeni au intervenit pentru degajarea unui acoperiș de balcon parțial desprins
Pompierii din Câmpeni au intervenit joi, 8 ianuarie, pentru degajarea unui acoperiș de balcon desprins. Este vorba despre un acoperiș din policarbonat care se afla montat la balconul unui bloc din oraș, la etajul al treilea.
La fața locului pentru degajarea acoperișului au intervenit pompierii din Câmpeni.
Din câte se poate vedea în pozele efectuate de pompierii militari acoperișul prezenta un real pericol pentru trecători.
Drept urmare acesta a fost demontat.
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Mai multe unități școlare din Apuseni nu au putut începe cursurile în noul an școlar. Elevii sunt în vacanță prelungită
Mai multe unități școlare din județul Alba, în special din zona Munților Apuseni, nu au putut începe în condiții normale orele de curs, joi, 8 ianuarie 2026.
Este vorba despre unități școlare din Zlatna, Baia de Arieș, Poșaga, Sălciua și Vadu Moților, a precizat pentru alba24.ro, inspectorul general al ISJ Alba, Cornel Sandu. Unitățile școlare din localitățile respective vor fi închise și pe parcursul zilei de vineri, 9 ianuarie.
În zonă, în ultimele zile au fost...
Citește mai mult pe Alba24.ro
