Connect with us

EVENIMENT

Attila Malnasi, ciclistul legitimat la CSM Unirea Alba Iulia, a devenit campion balcanic la Mountain Bike XCM

Publicat

attila malnasi, ciclistul legitimat la csm unirea alba iulia, a

Ciclistul legitimat la CSM Unirea Alba Iulia, Attila Malnasi, a participat în weekendul ce a trecut la competiția de Mountain Bike XCM, în Bosnia și Herțegovina. 

Acesta a reprezentat România, iar la finalul competiției, a urcat pe cea mai mare treaptă a podimulului. Mai exact, a devenit campion balcanic.

Rezultatul a fost comunicat de primarul din Alba Iulia, Gabriel Pleșa.

 

”Ieri, 13 iulie a avut loc Campionatul Balcanic de Mountain Bike XCM, în cadrul competiției…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, RESPINSĂ în Parlament

Publicat

video: moțiunea de cenzură împotriva guvernului bolojan, respinsĂ în parlament

Senatorii și deputații s-au reunit, luni, în ședință comună, pentru a dezbate și vota moțiunea de cenzură depusă de AUR, POT, SOS România și neafiliați. Moțiunea de cenzură a picat la vot.

Votul a fost secret, cu bile. Erau necesare 233 de voturi ”pentru”. Însă aceasta a strâns doar 134 de voturi pentru, patru voturi contra și zero voturi anulate, din 398 parlamentari prezenți.

Opoziția a inițiat acest demers după ce Guvernul condus de Ilie Bolojan și-a asumat…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Micii sportivi din Cluj au obţinut medalii de Aur şi alte performanţe remarcabile la Mondialele de Karate din Suedia

Publicat

medalii karate cluj campionatul mondial malmo suedia main.jpg






Sportivii clujeni s-au întors cu patru medalii de la Campionatul Mondial de Karate desfășurat în perioada 9–13 iulie 2025 la Malmö, Suedia. Competiția a avut loc în Malmö Arena, una dintre cele mai mari săli polivalente din regiune, reunind peste o mie de participanți din întreaga lume.

Antrenați de Radu Popescu, multiplu campion mondial, copiii din Cluj au obținut următoarele rezultate:

  • Selena Popa, 10…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Poliția oferă recompensă pentru prinderea suspectului în cazul crimei din județul Mureș

Publicat

poliția oferă recompensă pentru prinderea suspectului în cazul crimei din

Crima din județul Mureș. Parchetul de pe lângă Tribunalul Mureș a cerut, luni, un mandat de arestare în lipsă pe numele bărbatului care, săptămâna trecută și-a ucis fosta iubită și i-a dat foc. El este dat în urmărire generală. Surse apropiate anchetei confirmă că se oferă o recompensă de 5.000 de euro.

Procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Mureş a formulat către Tribunalul Mureş o propunere de arestare preventivă în lipsă față de Emil Gânj.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Trafic blocat pe DJ 107I, între Ponor și Bucium. Copac căzut pe carosabil

Publicat

update: trafic rutier blocat pe dn1 r între albac și

Traficul rutier a fost blocat, luni seara, pe DJ 107I, între localitățile Ponor și Bucium.

Potrivit IPJ Alba, un copac a căzut pe carosabil.

Se intervine pentru degajarea drumului.






Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe