EVENIMENT
Autobuz plin cu muncitori, lovit de TIR în Prahova. O persoană rănită
Şoferul unui TIR nu a păstrat distanţa în mers şi a lovit un autobuz cu muncitori, luni noapte, pe DN72 în zona Ariceştii Rahtivani, în accident fiind rănită o persoană, informează IPJ Prahova.
"Din primele verificări se pare că un bărbat în vârstă de 52 de ani, care conducea un autocamion (TIR) pe DN72, din direcţia Târgovişte către Ploieşti, posibil pe fondul nepăstrării distanţei de siguranţă în mers, ar fi intrat în coliziune cu un autobuz care transporta 14 persoane către locul de muncă situat în Parcul Industrial Ploieşti", precizează IPJ Prahova.
O femeie de 50 de ani, pasageră în autobuz, a fost transportată la spital, acuzând dureri în zona lombară.
"Fără probleme de alcool. În zonă valorile de trafic sunt reduse la acest moment", menţionează IPJ Prahova. AGERPRES
EVENIMENT
Horoscop de weekend 20-21 decembrie: Moment cosmic de mare putere și transformare, în pragul solstițiului de iarnă
Horoscop de weekend 20-21 decembrie: Acest sfârșit de săptămână ne aduce în pragul solstițiului de iarnă, un moment cosmic de mare putere și transformare.
Sâmbăta 20 și Duminica 21 decembrie sunt zile în care energia universului ne îndeamnă să facem bilanțul anului care se apropie de final și să ne pregătim sufletește pentru sărbătorile de iarnă.
Influențele astrale ale acestui weekend sunt deosebit de intense. Pe măsură ce Soarele se pregătește să intre în...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Clujul riscă să devină cel mai scump aeroport din țară pentru parcări. GOTO Parking vrea să majoreze tarifele
Aeroportul Internațional „Avram Iancu” din Cluj-Napoca riscă să devină cel mai scump aeroport din România pentru parcări, depășind tradiționalele aeroporturi din București, Iași sau Timișoara atunci când vine vorba de costurile pe termen lung.
Clujul devine cel mai scump aeroport din țară pentru parcări
Comparativ, la Aeroportul Internațional Henri Coandă Otopeni, o zi de parcare costă 100 de lei,...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Serbare de Crăciun la Fundația ”Ioan și Maria” Cluj, cu colinde ale copiilor de la after-school și cu degustare purceluș
O serbare de Crăciun a avut loc la Fundația ”Ioan și Maria” din Cluj-Napoca, eveniment desfășurat la sediul din cartierul Mănăștur.
În cadrul evenimentului, grupul copiilor colindători condus de profesoarele Roxana Havrici și Diana Liuța a susținut un concert, primit cu aplauze de cei prezenți.
Surpriza serii a fost un purceluș pregătit pentru degustare, cu șorici și urechi pentru copii.
EVENIMENT
Noi reguli pentru participarea la târguri internaționale. Cum vor putea accesa firmele ajutorul de la stat
Ministerul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului (MEDAT) propune noi reguli pentru participarea la târgurile internaționale. Printr-un proiect publicat vineri, se intenționează revizuirea criteriilor de selecție pentru acordarea ajutorului de minimis, pe care antreprenorii îl pot solicita pentru a participa la târguri internaționale.
„Până acum, selecția pentru participarea la târgurile internaționale de turism funcționa, în practică, după un principiu...
Citește mai mult pe Alba24.ro



