Connect with us

EVENIMENT

Autospecială SMURD aflată în misiune, implicată într-un accident rutier în Baia Mare

Publicat

Un accident rutier a avut loc miercuri dimineața, în Baia Mare. O atospecială de trasport echipaj medical  SMURD, care se afla în misiune a intrat în coliziune cu un autoturism.

Potrivit ISU Maramureș, Mașina Medicului de Urgență, (MMU), ce participă la intervențiile S.M.U.R.D., a fost implicată într-un accident de circulație cu un alt autoturism, în Baia Mare.

Accidentul s-a produs în jurul orei 10.15, pe strada Industriei, din municipiu. Conducătoarea auto a celuilalt autoturism a fost examinată medical și a refuzat transportul la spital. Personalul S.M.U.R.D. nu a necesitat îngrijiri medicale.

Mașina medicului de urgență era în misiune. Se deplasa la un caz.

Poliția a început cercetările pentru a stabili împrejurările în care s-a produs accidentul.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Acțiune a polițiștilor din Alba pe DN1: Amenzi și permise reținute pentru viteză și alte abateri de la legislația rutieră

Publicat

acțiune a polițiștilor din alba pe dn1: amenzi și permise

Polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Alba au desfășurat miercuri, 22 octombrie, o acțiune pe DN1. Au fost aplicate amenzi de peste 13.000 de lei.

La data de 22 octombrie 2025, în intervalul orar 09.00 – 13.00, polițiștii Serviciului Rutier Alba au organizat o acțiune, cu efective mărite, pe Drumul Național 1, în județul Alba.

Au fost constatate 108 abateri de natură contravențională, dintre care 77 pentru nerespectarea regimului legal de viteză…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Eduard, băiețelul de 12 ani lovit de un Mustang în centrul Clujului, începe să își revină: „Efortul medicilor a dat roade”

Publicat

1761230443 eduard baiatul ranit accident avram iancu.jpg






Vești încurajatoare vin de la Spitalul Clinic Județean de Urgență Cluj, unde Eduard, copilul de 12 ani lovit grav la începutul lunii pe un trotuar din centrul Clujului, dă semne clare de recuperare. După săptămâni întregi de luptă pentru viață și un pronostic medical rezervat, medicii anunță o evoluție pozitivă a stării sale de sănătate.

Accidentul a avut loc la începutul lunii, când un șofer din…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Restricții de circulație pe strada Emil Racoviță din Alba Iulia, pentru lucrări de asfaltare. Precizările Primăriei

Publicat

restricții de circulație pe strada emil racoviță din alba iulia,

Primăria Alba Iulia a transmis că începând de joi după-amiaza, circulația vehiculelor este restricționată pe o porțiune din strada Emil Racoviță, între B-dul Republicii și accesul auto în zona blocurilor, pentru lucrări premergătoare asfaltării.

„În vederea executării lucrărilor premergătoare asfaltării, începând din această după-amiază, circulația vehiculelor pe strada Emil Racoviță, pe sectorul afișat pe harta anexată în culoarea roșie (dinspre Bulevardul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Din alb-violet în alb-negru: Albaiulianul Mircea Oprea, față în față cu trecutul la meciul dintre CSM Unirea și Poli Timisoara

Publicat

din alb violet în alb negru: albaiulianul mircea oprea, față în față

Albaiulianul Mircea Vasile Oprea (45 ani), fost atacant al Politehnicii Timișoara în perioada „AEK” (2002–2007), face parte acum din stafful tehnic al Unirii Alba Iulia, echipă alături de care se află din 2011, mai întâi ca jucător, apoi ca antrenor.

Sâmbătă, 25 octombrie, de la ora 15:00, pe Stadionul „Cetate” din Alba Iulia va avea loc meciul dintre CSM Unirea Alba Iulia și Poli Timișoara. 

Mircea Oprea, despre anii petrecuți pe Bega:

„Timișoara este a doua casă…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe