Connect with us

EVENIMENT

Avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu de vânt, polei și viscol la munte în ALBA și alte zone din țară, până marți, 17 decembrie

Publicat

alertă cod roșu de viscol puternic la munte în alba

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis avertizări Cod Galben și Portocaliu de vânt și polei, respectiv viscol în zonele montane din Alba și alte județe din țară. Acestea sunt valabile până marți, 17 decembrie.

Atenționare Cod Galben: de duminică, 15 decembrie, ora 10.00 până luni, 16 decembrie, ora 10.00  – intensificări ale vântului, viscol

În intervalul menționat, la munte, vântul va avea intensificări cu viteze la rafală de 50-70 km/h.

La...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Radare de weekend în Alba. Locații în care Poliția Rutieră monitorizează circulația, în perioada 20-21 decembrie

Publicat

radare de weekend în alba. locații în care poliția rutieră

Radare de weekend în Alba, 20-21 decembrie. Polițiștii rutieri monitorizează traficul și în acest weekend, în diferite locații din județ. 

Polițiștii rutieri acționează sâmbătă, 20 decembrie, cu sistemul de monitorizare a traficului e-SIGUR, pentru a depista posibile încălcări ale normelor de circulație pe drumurile publice.

Potrivit IPJ Alba, sistemele e-sigur vor acționa în zonele cu risc rutier din județul Alba.

Vezi și Filtre rutiere pe drumurile din Alba....

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Horoscop de weekend 20-21 decembrie: Moment cosmic de mare putere și transformare, în pragul solstițiului de iarnă

Publicat

horoscop de weekend 20 21 decembrie: moment cosmic de mare putere

Horoscop de weekend 20-21 decembrie: Acest sfârșit de săptămână ne aduce în pragul solstițiului de iarnă, un moment cosmic de mare putere și transformare.

Sâmbăta 20 și Duminica 21 decembrie sunt zile în care energia universului ne îndeamnă să facem bilanțul anului care se apropie de final și să ne pregătim sufletește pentru sărbătorile de iarnă.

Influențele astrale ale acestui weekend sunt deosebit de intense. Pe măsură ce Soarele se pregătește să intre în...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Clujul riscă să devină cel mai scump aeroport din țară pentru parcări. GOTO Parking vrea să majoreze tarifele

Publicat

goto parking.jpg






Aeroportul Internațional „Avram Iancu” din Cluj-Napoca riscă să devină cel mai scump aeroport din România pentru parcări, depășind tradiționalele aeroporturi din București, Iași sau Timișoara atunci când vine vorba de costurile pe termen lung.

Clujul devine cel mai scump aeroport din țară pentru parcări

Comparativ, la Aeroportul Internațional Henri Coandă Otopeni, o zi de parcare costă 100 de lei,...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Serbare de Crăciun la Fundația ”Ioan și Maria” Cluj, cu colinde ale copiilor de la after-school și cu degustare purceluș

Publicat

colind goia.jpg






O serbare de Crăciun a avut loc la Fundația ”Ioan și Maria” din Cluj-Napoca, eveniment desfășurat la sediul din cartierul Mănăștur.

În cadrul evenimentului, grupul copiilor colindători condus de profesoarele Roxana Havrici și Diana Liuța a susținut un concert, primit cu aplauze de cei prezenți.

fundația

Surpriza serii a fost un purceluș pregătit pentru degustare, cu șorici și urechi pentru copii.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe