Connect with us

EVENIMENT

Băiat de 16 ani din Florești, Cluj, pus sub control judiciar. A furat geaca unui alt copil într-un autobuz

Publicat

1700238231 masina politia.jpg

Un băiat de 16 ani a stat 24 de ore în arest și apoi a fost plasat 60 de zile sub control juduciar sub acuzația de furt calificat.

Băiatul a luat geaca unui alt copil de 13 ani și nu i-a mai dat-o înapoi. Totul s-a întâmplat într-un autobuz.

Băiat de 16 ani din Florești, Cluj, pus sub control judiciar. A furat geaca unui alt copil într-un autobuz

La data de 16 noiembrie, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Cluj-Napoca – Biroul de Investigații…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Clujul, în topul insolvențelor din România. Peste 300 de firme au ajuns la faliment în 2025

Publicat

registrul comertului e1737970833911.jpg






Clujul se află în topul județelor cu cele mai multe firme și PFA intrate în insolvență în primele opt luni din acest an,.

Numărul este însă, în scădere, față de 2024.

31 de firme au intrat în insolvență la Cluj doar în luna august

Conform datelor publicate de Oficiul Național al Registrului Comerțului (ONRC), 310 societăți comerciale și persoane fizice autorizate din județul Cluj au intrat în…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un hoț din Sebeș care a furat tot ce a prins la mână, trimis în judecată. De la furturi din mașini la cazane cu țuică și TV-uri

Publicat

un hoț din sebeș care a furat tot ce a

Un bărbat din Sebeș a fost recent trimis în judecată de magistrații din oraș pentru mai multe furturi comise în ultimii doi ani. 

Deși primul furt pentru care va fi cercetat a avut loc în 15 august 2023, cel mai recent este din noaptea de 15 spre 16 februarie 2025. 

În data de 2 octombrie 2025, bărbatul a fost trimis în judecată pentru furt calificat, furt și tentativă.

Faptele pentru care va ajunge în fața instanței au fost descrise de magistrați, pe scurt.

În data de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Mai puțini turiști în Regiunea Centru, în luna iulie, față de aceeași perioadă din 2024. Ce oraș a atras cei mai mulți vizitatori

Publicat

mai puțini turiști în regiunea centru, în luna iulie, față

Numărul turiștilor înregistrați în luna iulie 2025 în Regiunea Centru a fost mai mic cu 5,4% față de aceeași lună a anului trecut, potrivit datelor prezentate într-un comunicat transmis de Direcția Regională de Statistică (DRS) Alba.

Potrivit comunicatului, în luna iulie 2025, comparativ cu luna corespunzătoare din anul precedent, în Regiunea Centru, sosirile in structurile de primire turistică cu funcţiuni de cazare au înregistrat o scădere cu 18980 persoane (-5,4%).

Cele…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CEO Banca Transilvania: BT Pay și BT Go vor înlocui treptat, în săptămânile următoare, BT24 și NeoBT

Publicat

bt 2 e1754114324275.jpg






CEO Banca Transilvania, Ömer Tetik, a anunțat, vineri, că două aplicații, BT Pay și BT Go, vor înlocui treptat, în săptămânile următoare, BT24 și NeoBT- aplicații dezvoltate extern și construite pe o fundație tehnologică mai veche.

”Vă scriu astăzi direct, cu un subiect important pentru BT, dar și pentru toți clienții noștri și tocmai de aceea am vrut să îl explic personal.

Încă de acum câteva…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe