ACTUALITATE
Banca din Cluj care bate tot. BT, profit de 1,68 de miliarde. Active de 141 de miliarde. „Principalul susţinător al economiei”

Grupul Banca Transilvania a obţinut un profit net consolidat de 1,678 miliarde de lei, după primele nouă luni ale acestui an, din care 1,441 miliarde de lei este profitul băncii, informează, vineri, BT. Aproximativ 237 milioane de lei este profitul net al subsidiarelor şi participaţiilor de capital.
Active de 141 de miliarde
Activele Grupului Financiar Banca Transilvania au ajuns la 141 miliarde lei la finalul trimestrului trei din acest an, în creştere cu 6,6% faţă de începutul anului.
Creditele Băncii Transilvania au crescut până la 63,2 miliarde lei. Comparând cu începutul anului, creditele nete…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Reabilitarea Centrului Istoric din Botoșani continuă: Se pregătește renovarea Casei Ankele și amenajarea unui pasaj subteran

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
S-a speriat etilotestul: Femeie reținută la Botoșani după ce a condus băută și a provocat un accident. Avea alcoolemie de 1,13 mg/l

Citește mai mult pe Botosani24.ro