Connect with us

EVENIMENT

Bărbat de 71 de ani, înecat în Arieş. IPJ Cluj a deschis dosar penal

Publicat

pod aries turda e1596643856387.jpg

Cadavrul uni bărbat a fost găsit de pompieri în râul Arieş, iar IPJ Cluj a deschis în cauză un dosar penal pentru ucidere din culpă.

„La data de 3 decembrie a.c., în jurul orei 15.40, Poliția municipiului Turda a fost sesizată, prin apel 112, despre faptul că în râul Arieș, în zona unui complex comercial din Turda, ar fi fost găsit cadavrul unei persoane de sex masculin.

La fața locului a fost dirijată o echipă operativă de polițiști, alături de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Câți români vor primi ajutor pentru facturile la energie, de la 1 iulie. Șefii Ministerului Energiei, surprinși de cifra mare

Publicat

guvernul renunță la plafonarea facturilor. anre: schema de sprijin care

Câți români vor primi ajutor pentru facturile la energie, de la 1 iulie: Șefii Ministerului Energiei au fost surprinși de cifra mare de gospodării aflate în sărăcie energetică.

Aproximativ 3,5 milioane de gospodării ar putea beneficia de un ajutor financiar pentru plata facturilor la energie electrică după data de 1 iulie 2025, când va intra în vigoare liberalizarea completă a pieței de energie.

Informația a fost anunțată de Adrian Vintilă, consilier al ministrului…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un pacient a primit rinichiul salvator la Cluj după 13 ani de dializă. 50 de transplanturi renale la ICUTR în acest an

Publicat

transplant 1.jpg

Institutul Clinic de Urologie și Transplant Renal (ICUTR) Cluj-Napoca a înregistrat, marți, cel de-al 50-lea transplant renal din acest an, oferind o nouă șansă la viață unui pacient care a așteptat acest moment după 13 ani de dializă.

”Această intervenție este mai mult decât o performanță medicală — este un simbol al solidarității și al speranței.
Mulțumim echipelor medicale din spitalele județene care au contribuit la procesul de donare.

Familiilor și…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

AFM anunță suspendarea tuturor programelor de finanțare, inclusiv lansarea Programului Rabla pentru persoane fizice. Motivul

Publicat

afm anunță suspendarea tuturor programelor de finanțare, inclusiv lansarea programului

Administrația Fondului pentru Mediu (AFM) a amânat lansarea Programului Rabla pentru persoane fizice, programată pentru joi, până la formarea noului Guvern. Totodată, reprezentanții instituției au anunțat suspendarea tuturor programelor de finanțare în desfășurare.

Administrația Fondului pentru Mediu (AFM) a anunțat miercuri suspendarea tuturor programelor de finanțare în desfășurare, inclusiv lansarea sesiunii Rabla pentru persoane fizice, programată pentru joi, 19 iunie…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Comunicat lansare proiect „Creșterea competitivității DML INVEST SRL” (P)

Publicat

uat oraȘul teiuȘ anunță începerea proiectului de investiție cu titlul

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.







Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe