Connect with us

EVENIMENT

Bărbat din Alba, cu mandat de arestare preventivă pentru furt, prins de polițiștii din Teiuș

Publicat

bărbat din alba, cu mandat de arestare preventivă pentru furt,

Un bărbat din Blaj, județul Alba, posesorul unui mandat de executare a pedepsei cu închisorii, a fost prins marți de polițiștii din Teiuș și închis.

Potrivit IPJ Alba, marți, 2 ianuarie 2024, polițiștii din Teiuș au identificat, pe raza localității Căpud, un bărbat de 44 de ani, din municipiul Blaj, care este posesorul unui mandat de arestare preventivă, emis de Judecătoria Târnăveni, la data de 22 noiembrie 2023, pentru fapte de furt.

Bărbatul se sustrăgea executării…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

5-12 iulie: Alba Iulia va găzdui Campionatul Mondial de Șah și Congresul Mondial de Compoziție Șahistă. PROGRAM

Publicat

5 12 iulie: alba iulia va găzdui campionatul mondial de Șah

În perioada 5 – 12 iulie, Alba Iulia va găzdui cea de-a 48-a ediție a Campionatului Mondial de Șah (dezlegări) și cel de-al 67-lea Congres Mondial de Compoziție Șahistă.

La evenimentul la care Primăria Alba Iulia este partener oficial (prin CSM Unirea), sunt 181 de participanți din 30 de țări, o oportunitate fantastică de promovare a orașului din punct de vedere turistic și sportiv.

Evenimentele publice semnificative sunt următoarele:

  • 5 iulie, ora 20.00: Festivitatea de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Posibilă grevă în sistemul bugetar, cu întreruperea activității. Nou protest la Casa de Pensii, ITM, AJOFM și AJPIS Cluj

Publicat

whatsapp image 2025 07 04 at 10.09.05 scaled.jpeg

Un grup de angajați de la instituțiile din Cluj aflate în subordinea Ministerului Muncii –  Casa de Pensii, ITM, AJOFM și AJPIS, au ieșit și vineri în curtea instituției într-un protest spontan cauzat de intenția Guvernului de a reduce sporurile bugetarilor. Sindicaliștii iau în calcul o grevă în sistemul bugetar.

Angajații au avut pancarte cu mesaje precum ”Ne cerem drepturile pentru munca depusă”, ”Dorim respect și asumarea promisiunilor”.

”Am ieșit…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ceartă între doi căutători de aur care au vrut să intre în galeriile din Roșia Montană. Unul dintre ei a fost amenințat și bătut

Publicat

ceartă între doi căutători de aur care au vrut să

Doi căutători de aur care voiau să prospecteze galeriile din Roșia Montană au devenit părți într-un dosar penal pentru loviri sau alte violențe. Mai exact, unul dintre ei inculpat, iar altul victimă. 

Recent, judecătorii din Câmpeni au trecut dosarul de stadiul de măsuri și excepții de cameră preliminară. Deși pare un dosar banal, în ea apar detalii surprinzătoare. Cei doi voiau să ajungă în galeriile din Roșia Montană pentru a căuta pepite, însă a izbucnit o…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

A patra zi de proteste la ANAF Cluj. Angajată: Cumpărăm din banii noștri birotică. Vom ajunge să aducem și hârtie de acasă

Publicat

whatsapp image 2025 07 04 at 10.01.25 scaled.jpeg

Protestele angajaților de la Administrația Finanțelor Publice Cluj-Napoca au continuat vineri dimineață, în curtea instituției, pentru a patra zi consecutiv.

Zeci de funcționari au ieșit, vineri, în curtea instituției, nemulțumiți de tăierea sporului de condiții vătămătoare și de perspectiva unor eventuale disponibilizări. Reducerea acestui spor înseamnă, potrivit angajaților, o scădere a veniturilor lunare cu aproximativ 10%.

„Toată birotica noi…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe