Connect with us

ACTUALITATE

Bărbat din comuna Mihai Eminescu, lăsat fără 6000 de lire. Hoții au pătruns în locuința sa

Publicat

1709028974 mascati politisti perchezitii.jpg

Duminică, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Botoșani au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară la persoane bănuite de comiterea infracțiunii de furt calificat, din comuna Mihai Eminescu.

 

Din cercetări, a reieșit faptul că acestea, în noaptea de 24 spre 25 februarie a.c., ar fi pătruns fără drept în locuința persoanei vătămate, un bărbat de 35 de ani, din comuna Mihai Eminescu, de unde au sustras peste 6.000 de lire.

 

În urma perchezițiilor efectuate, la locațiile vizate au fost identificate și ridicate mai multe probe care prezintă interes în cauză, precum și o parte din banii reclamați ca fiind sustrași.

 

Persoanele bănuite de comiterea faptelor au fost conduse la sediul poliției, în...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

ALERTĂ auto: Ford recheamă în service sute de mașini fabricate la Craiova din cauza frânelor spate

Publicat

alertĂ auto: ford recheamă în service sute de mașini fabricate

Publicitate

Ford recheamă în service sute de mașini Puma și Transit Courier, produse la uzina din Craiova, după ce a identificat o posibilă problemă la frânele spate. Este vorba despre aproape 600 de vehicule. 

Vehiculele afectate au fost fabricate între 29 ianuarie și 22 septembrie 2025, iar investigațiile constructorului arată că, în anumite cazuri, șuruburile tamburilor de frână spate pot lipsi sau nu sunt strânse la cuplul specificat, scrie 

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

„Dăruim zâmbete”: Elevii din Negreni au adus bucurie bunicilor de la Căminul pentru persoane vârstnice din Săveni

Publicat

„dăruim zâmbete”: elevii din negreni au adus bucurie bunicilor de

Publicitate

Un gest simplu, dar plin de emoție, a transformat o zi obișnuită într-un moment special pentru vârstnicii din Săveni.

În cadrul proiectului educațional „Dăruim zâmbete”, desfășurat în Programul „Săptămâna Școala Altfel”, elevii claselor a III-a și a IV-a de la Școala Gimnazială Nr. 2 Negreni au mers ieri la Căminul pentru persoane vârstnice Săveni pentru a aduce un strop de bucurie bunicilor de acolo.

Coordonați de doamnele...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Moș Crăciun a ajuns și în școlile din Bălușeni: Copiii au primit cadouri și mesaje de suflet din partea primarului

Publicat

moș crăciun a ajuns și în școlile din bălușeni: copiii

Publicitate

Bucurie mare, emoție și zâmbete sincere în școlile din Bălușeni, unde Moș Crăciun a poposit, în prag de sărbători, cu brațele pline de daruri pentru cei mici. Copiii au primit cadouri și urări calde, într-un gest menit să aducă un strop de magie și speranță în comunitate.

Alături de Moș Crăciun s-a aflat și Claudiu Doroftei, primarul comunei, care a transmis un mesaj emoționant elevilor, subliniind importanța bucuriei simple și a...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Meci mare astăzi la Botoșani: FC Botoșani – CFR Cluj. Măsuri speciale de ordine și controale stricte impuse de jandarmi

Publicat

meci mare astăzi la botoșani: fc botoșani – cfr cluj.

Publicitate

Botoșaniul este, astăzi, centrul atenției fotbalistice din România. Stadionul Municipal găzduiește, vineri seară, de la ora 20:00, confruntarea dintre F.C. Botoșani și CFR Cluj, meci contând pentru etapa a 21-a a sezonului regulat din Superliga României.

Pentru ca evenimentul sportiv să se desfășoare în condiții de siguranță, autoritățile au anunțat un dispozitiv extins de ordine publică. Gruparea de Jandarmi Mobilă Alexandru cel Bun și

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe