Connect with us

EVENIMENT

Bărbat din Gorj evacuat din locuinţă după ce şi-ar fi agresat şi ameninţat cu moartea soţia şi fiul

Publicat

masina-politie

Un bărbat de 45 de ani, din Baia de Fier, a fost evacuat din locuinţă şi este cercetat penal după ce şi-ar fi ameninţat cu moartea şi şi-ar fi agresat soţia şi fiul, au informat, luni, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Gorj.

Potrivit unui comunicat de presă postat pe site-ul IPJ Gorj, poliţiştii din cadrul Poliţiei Oraşului Novaci au fost sesizaţi, prin apelul 112, de un tânăr de 19 ani, din comuna Baia de Fier, cu privire la faptul că are un conflict în familie.

"În urma celor sesizate, poliţiştii care s-au deplasat la faţa locului au stabilit faptul că tatăl apelantului, în vârstă de 45 de ani, din comuna Baia de Fier, aflându-se la domiciliu, ar fi exercitat acte de violenţă împotriva soţiei sale, de 38 de ani, pe fondul unor discuţii contradictorii. Totodată, poliţiştii au mai constatat că acesta i-ar fi ameninţat cu moartea pe soţia sa şi pe fiul acestora. Victima nu prezenta urme vizibile de violenţă şi nu a solicitat transportul la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale", se arată în comunicat.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de violenţă în familie şi ameninţare. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Câți bani are România în rezervele valutare ale BNR. Date oficiale

Publicat

câți bani are românia în rezervele valutare ale bnr. date

Rezervele valutare ale României administrate de Banca Naţională a României (BNR) au scăzut în luna decembrie 2025, ajungând la 64,8 miliarde de euro, potrivit datelor publicate de banca centrală.

Comparativ, la finalul lunii noiembrie 2025, rezervele se situau la 65,408 miliarde de euro.

Cu toate acestea, nivelul rezervelor valutare rămâne semnificativ mai ridicat față de cel consemnat la finalul anului 2024, când acestea se ridicau la 62,135 miliarde de euro, potrivit Digi24.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Bătaie cu scaune în Iulius Mall

Publicat

bataie tigani.jpg






O bătaie cu scaune în Iulius Mall a avut loc aseară, în Foud Court. Protagoniştii au fost conlocuitori de ai noştri. Nu ştim încă cine a câştigat bătălia şi nici care au fost consecinţele acesteia. Vom reveni.

 


Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Atenționări ANPC pentru românii care fac cumpărături online pe anumite site-uri. Ce trebuie să știe

Publicat

programul ”euro 200”: când primesc elevii și studenții bonuri valorice

Românii care fac cumpărături online de pe anumite site-uri sunt atenționați de Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) privind anumite situații.

Directorul Direcţiei Generale de Control şi Supraveghere a Pieţei din cadrul ANPC, Paul Anghel, spune că în cazul site-urilor din afara UE, capacitatea de sancționare este limitată.

„Atenție la magazinele din afara UE – Dacă operatorul economic care administrează site-ul de pe care achiziționați produsele...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

6 ianuarie, Boboteaza: Sfințirea cea Mare a Apei la Catedrala Încoronării din Alba Iulia. PROGRAM. Cum se ia Agheasma Mare

Publicat

6 ianuarie, boboteaza: sfințirea cea mare a apei la catedrala

Boboteaza, sărbătorită în fiecare an pe 6 ianuarie, este una dintre cele mai importante sărbători ale creștinilor ortodocși. Cunoscută și sub numele de Botezul Domnului sau Dumnezeiasca Arătare, aceasta amintește de momentul în care Iisus Hristos a fost botezat în apele Iordanului de către Sfântul Ioan Botezătorul, la vârsta de 30 de ani, înainte de începerea activității Sale publice.

Citește și VIDEO: Minunea apei din Israel. De Bobotează, râul Iordan îşi schimbă...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe