Connect with us

ACTUALITATE

Bărbat din Vâlcea, cercetat de către poliţişti după ce şi-a pus fiul de 12 ani să-i conducă maşina

Publicat

sofer volan masina

Un bărbat de 39 de ani din Bujoreni s-a ales cu dosar penal după ce şi-a pus fiul, în vârstă de 12 ani, să conducă maşina pe un drum public din comuna Voineasa, au anunţat, marţi, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Vâlcea.

Potrivit sursei citate, copilul se afla singur în maşină când a fost surprins de poliţişti, tatăl său conducând în faţa lui o autoutilitară.

"În urma cercetărilor efectuate, poliţiştii au constat că tatăl minorului, un bărbat de 39 de ani din comuna Bujoreni, i-a încredinţat autoturismul fiului său pentru a-l conduce în urma sa", a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Vâlcea, Gabi Popescu.

În cauză, poliţiştii au întocmit dosar penal şi fac cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de conducere a unui vehicul de către o persoană care nu posedă permis de conducere şi încredinţarea unui vehicul pentru care legea prevede obligativitatea deţinerii permisului de conducere. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Sergiu Negulici, expoziție interactivă. Eveniment organizat în cadrul Zilelor Eminescu

Publicat

sergiu negulici, expoziție interactivă. eveniment organizat în cadrul zilelor eminescu

Publicitate

Memorialul Ipotești – Centrul Național de Studii „Mihai Eminescu” invită, în cadrul Zilelor Eminescu, la o expoziție interactivă. Artistul Sergiu Negulici va transforma holul de la etaj al Teatrului „Mihai Eminescu” din Botoșani într-un spațiu de traversare și tensiune, situat la granița dintre realități aparent incompatibile.

Instalația propusă funcționează ca o fisură între lumi: un spațiu aparent steril, construit din folii de...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Expoziția „Cromatici ipoteștene”, de Aurel Azamfirei, la Memorialul Ipotești

Publicat

expoziția „cromatici ipoteștene”, de aurel azamfirei, la memorialul ipotești

Publicitate

Memorialul Ipotești – Centrul Național de Studii „Mihai Eminescu”, instituție aflată în subordinea Consiliului Județean Botoșani, vernisează expoziția Secvențe ipoteștene a artistului plastic Aurel Azamfirei. Evenimentul face parte din programul Zilelor Eminescu – Ziua Culturii Naționale și va avea loc miercuri, 14 ianuarie 2026, la ora 13:00, în Sala Portaluri a Memorialului Ipotești.

Expoziția Secvențe ipoteștene este parte din proiectul...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Autostrăzile A7 și A8, esențiale pentru nord-estul țării, pe lista proiectelor prioritare ale Ministerului Finanțelor

Publicat

Încă 50 de kilometri din autostrada moldovei ar putea fi

Publicitate

Ministerul Finanțelor a publicat lista actualizată a proiectelor de investiții publice semnificative. Documentul centralizează proiectele cu o valoare totală de peste 100 milioane lei, ierarhizate conform metodologiilor de selecție și prioritizare.

Publicarea acestei liste reprezintă un instrument de monitorizare a eficienței cheltuielilor de capital și a impactului acestora în economie.

În prezent, portofoliul monitorizat cuprinde 195 de proiecte, cu o...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Starea de sănătate a mamei și a celor doi copii internați la Spitalul Suceava s-a ameliorat. Cum puteți ajuta familia greu încercată

Publicat

lângă noi: mașină răsturnată în albia râului bistrița, la suceava.

Publicitate

Starea de sănătate a mamei și a celor doi copii care au rămas internați la Spitalul Clinic Județean Suceava s-a ameliorat, după accidentul produs la Vatra Dornei, informează Televiziunea Intermedia.
Medicul urgentist Tiberius Brădățan a declarat că băiatul în vârstă de 16 ani a fost detubat, însă a rămas sub supraveghere în secția de Anestezie și Terapie Intensivă.
Reamintim că, în data de 6 ianuarie, un autoturism în care se aflau...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe