Connect with us

EVENIMENT

Bărbat lovit de o mașină pe o trecere de pietoni din Pitești. Ce au descoperit polițiștii

Publicat

politia noaptea general 1
Arhivă foto

Un bărbat a fost rănit, luni seară, după ce a fost lovit de un autoturism pe o stradă din municipiul Pitești, județul Argeș.

Potrivit IPJ Argeș, din verificările preliminare, efectuate de polițiștii Biroului Rutier Pitești, s-a stabilit că un bărbat de 47 de ani, din Pitești, care conducea un autoturism pe strada Târgu din Vale, direcția spre strada Lânăriei, în împrejurări ce urmează să fie stabilite din cercetări, a acroșat și accidentat un pieton, bărbat de 53 de ani, care s-ar fi angajat în traversarea drumului pe marcajul pietonal.

Atât conducătorul auto, cât și pietonul implicat în eveniment, au fost testați cu aparatul etilotest, împrejurare un care s-a stabilit că cel din urmă se afla sub influența alcoolului.

În urma examinării medicale preliminare a rezultat că bărbatul în cauză prezintă doar leziuni ușoare, acesta fiind transportat la o unitate medicală pentru îngrijiri.

În cauză a fost întocmit dosar penal, conform art. 196 din Codul Penal, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul rutier s-a petrecut.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Urs semnalat în zona localității Oiejdea. A fost emis mesaj Ro-Alert

Publicat

urs semnalat în zona localității oiejdea. a fost emis mesaj

Prezența unui urs a fost semnalată în noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 01:30, în localitatea Oiejdea, în zona drumului național DN 1.

Potrivit ISU Alba, a fost transmis un mesaj RO-Alert persoanelor din zonă.

foto: arhiva






Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Șoferiță prinsă băută la volan. Partenerul a vrut să o salveze, dar a fost dus la secție și sancționat

Publicat

politie noapte 11 scaled.jpg

O șoferiță din Gherla a fost prinsă băută la volan de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate în noaptea de 5 iulie. Incidentul a luat o turnură neașteptată după apariția partenerului ei, care a avut un comportament recalcitrant și a fost ulterior sancționat și internat într-o unitate medicală de specialitate.

În data de 5 iulie, în jurul orei 03.30, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Gherla au oprit pentru control, în municipiu, un…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Petrișor Peiu (AUR): România a fost vândută pe datorie. Toți au știut, toți au tăcut, toți trebuie să răspundă

Publicat

peiu.jpg

Ne aflăm în fața unui caz de complicitate politică în formă continuată, care a dus la o catastrofă economică. Ciolacu, Ciucă, Iohannis – toți acești oameni, aflați în fruntea statului în 2024, au fost avertizați oficial, în scris, de apariția unei găuri bugetare uriașe. Au fost șase informări, toate cu un conținut clar: economia României deraiază.

Și ce-au făcut? Au tăcut. Mai mult decât atât: au mințit, au împărțit pomeni electorale, au lansat…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO ȘTIREA TA: Un copac a căzut pe un autoturism sâmbătă seara, pe o stradă din Alba Iulia

Publicat

video Știrea ta: un copac a căzut pe un autoturism

Un copac a căzut pe un autoturism sâmbătă seara, pe o stradă din Alba Iulia. Potrivit unui cititor Alba24, la fața locului a intervenit un echipaj de la Poliția Locală. Polițiștii locali ar fi tras pomul de pe autoturism și l-ar fi lăsat mai apoi în stradă.

Incidentul s-a produs pe strada Petru Maior, în zona intersecției cu străzile Samuel Micu și Vasile Alecsandri.

Potrivit cititorului Alba24, polițiștii locali le-ar fi spus loccuitorilor din zonă să pună mâna pe un…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe