Connect with us

ACTUALITATE

VIDEO: Bătaie cu bâte şi topoare la Bolintin Vale – Giurgiu. Scandalagii opriţi doar cu focuri de avertisment

Publicat

BATAIE

Trei persoane au fost rănite, opt identificate ca participante la un scandal şi 14 persoane sunt audiate pentru infracţiunea de tentativă de omor după ce, miercuri, în oraşul Bolintin Vale, a avut loc un conflict spontan între membrii a două familii, în urma căruia s-au lovit reciproc cu pumnii, cu bâte şi topoare.

Scandalul ar fi izbucnit între două clanuri de romi din Bolintin, din cauza unei fete şi toată scena s-a petrecut chiar în faţa sediului poliţiei din localitate, ziua în amiaza mare.

Mai multe echipaje de mascaţi şi poliţişti au intervenit, însă aceştia au fost la rândul lor, atacaţi, cu topoare.

Scandalagii s-au liniştit abia când poliţiştii au tras un foc de avertisment.

Potrivit IPJ Giurgiu „Poliţiştii s-au autosesizat şi au intervenit, de îndată, pentru aplanarea conflictului, context în care au executat un foc de avertisment cu armamentul din dotare. În urma conflictului spontan, trei persoane au fost rănite şi au fost transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. În cadrul cercetărilor, poliţiştii au identificat opt persoane implicate în acest scandal, o parte dintre acestea, împreună cu martorii au fost audiate”.

Cercetările sunt continuate sub coordonarea Parchetului de pe lângă Tribunalul Giurgiu, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tentativă de omor.

Până la acest moment au fost audiate 14 persoane.

De asemenea, au fost ridicate de la persoanele implicate obiectele folosite la agresiune.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Statul pune tunurile pe cazările din Botoșani: Impozite duble pentru proprietari din turism care închiriază pe Booking și Airbnb

Publicat

statul pune tunurile pe cazările din botoșani: impozite duble pentru

Publicitate

Proprietarii din Botoșani care au pensiuni și obțin venituri din închirierea pe termen scurt a locuințelor, prin platforme precum Booking sau Airbnb, se pregătesc de reguli noi. Ministerul Finanțelor a publicat un proiect de lege care modifică regimul fiscal pentru veniturile obținute din activități independente de cazare, dar și pentru închirierea a 1-7 camere aflate în locuințe proprietate personală.

Documentul prevede schimbări importante în…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Un botoșănean din Ibănești a fost trimis în judecată la cinci ani după ce și-ar fi ucis mama

Publicat

un botoșănean din ibănești a fost trimis în judecată la

Publicitate

Un bărbat de 34 de ani, din comuna Ibănești, județul Botoșani, va fi judecat pentru o faptă cutremurătoare, după ce și-ar fi agresat violent mama, provocându-i decesul.

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Botoșani au dispus trimiterea în judecată, în stare de libertate, a inculpatului A.F.M., sub acuzația de „violență în familie sub forma lovirilor sau vătămărilor cauzatoare de moarte”.

Anchetatorii au stabilit că incidentul a…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Românii din străinătate trimit tot mai puțini BANI acasă. Transferurile au scăzut drastic față de anii trecuți

Publicat

românii din străinătate trimit tot mai puțini bani acasă. transferurile

Publicitate

Numiți ani la rând cu lipsă de respect „căpșunari” sau „stranieri”, în esență oameni activi care nu și-au mai găsit de muncă în România și au trebuit să caute calea migrației, românii din străinătate trimit astăzi tot mai puțini bani acasă. Datele Băncii Naționale a României arată o scădere vizibilă a transferurilor în 2025, față de anii precedenți, relatează alba24.ro.

Astfel, în anul 2025 transferurile de bani trimise în…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Bărbat din Bucecea, reținut pentru violență în familie și amenințare

Publicat

bărbat din bucecea, reținut pentru violență în familie și amenințare

Publicitate

Un bărbat din orașul Bucecea a ajuns în arestul poliției, după ce și-a agresat mama în propria locuință. Incidentul a avut loc pe 14 august 2025 și a fost investigat de polițiștii din cadrul Poliției Orașului Bucecea, care au emis pe numele acestuia o ordonanță de reținere pentru 24 de ore.

Potrivit anchetatorilor, în aceeași zi, bărbatul se afla la domiciliul comun cu mama sa, moment în care ar fi agresat-o fizic, provocându-i leziuni ce au…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe