Connect with us

EVENIMENT

Bătaie generalizată cu scânduri smulse din gard, în Bacău. Care au fost consecințele

Publicat

Zece persoane au fost reţinute, luni, de poliţişti după ce s-ar fi luat la bătaie pe un drum sătesc din localitatea Coloneşti, pe 31 decembrie 2020, a anunţat, într-un comunicat de presă, purtătorul de cuvânt al IJP Bacău, inspectorul principal Cătălina Păduraru.

Suspecţii s-ar fi lovit reciproc, distrugând scândurile dintr-un gard.

"La data de 31 decembrie 2020, poliţiştii din cadrul Secţiei 6 Poliţie Rurală Traian au fost sesizaţi de un bărbat de 32 de ani, din comuna Coloneşti, cu privire la faptul că mai multe persoane tulbură liniştea publică, pe drumul sătesc. În urma activităţilor de cercetare şi investigare efectuate, poliţiştii au stabilit că şase bărbaţi, cu vârste cuprinse între 23 şi 61 de ani, în timp ce se aflau pe drumul sătesc din comuna Coloneşti, în dreptul imobilului aparţinând unei femei de 40 de ani, ar fi provocat scandal şi s-ar fi lovit reciproc cu scânduri smulse din gardul imobilului, cu alte şase persoane, cu vârste cuprinse între 18 şi 47 de ani. În încercarea de a aplana conflictul, femeia de 40 de ani ar fi fost lovită de un tânăr de 25 de ani. Zece persoane au fost reţinute de poliţişti pentru o perioadă de 24 de ore şi urmează a fi prezentate Parchetului cu propuneri legale", a declarat, luni, purtătorul de cuvânt al IJP Bacău, inspectorul principal Cătălina Păduraru.

Poliţiştii continuă cercetările sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de lovire sau alte violenţe, tulburarea ordinii şi liniştii publice, distrugere şi încăierare. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Protestatarii AUR de la Turda, Dej și Cluj-Napoca au cerut demisia Gurvernului și taxe mai mici

Publicat

protest aur.jpg






Protestatarii AUR din Turda, Dej și Cluj-Napoca au ieșit joi, 12 februarie, în stradă strigându-și nemulțumirea față de majorarea impozitelor și taxelor locale.

La manifestații au participat sute de persoane, care au afișat pancarte și au scandat lozinci împotriva Guvernului condus de Ilie Bolojan și a măsurilor fiscale adoptate recent.

Pe pancarde scria „Jos Guvernul”, „Vrem taxe corecte”,...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Structura anului școlar 2026-2027, aprobată OFICIAL de Ministerul Educației. Când începe școala, în toamnă

Publicat

Înscrierea în învățământul primar în anul școlar 2026 2027: până la

Structura anului școlar 2026-2027 a fost aprobată de Ministerul Educației. A fost stabilită și data la care începe școala, în toamnă: cursurile încep pe 7 septembrie 2026 și se vor încheia pe 18 iunie 2027.

Anul școlar are o durată de 36 de săptămâni de cursuri, a transmis joi, Ministerul Educației.

Pentru clasele a XII-a zi, a XIII-a seral şi frecvenţă redusă, anul şcolar are o durată de 34 de săptămâni de cursuri și se încheie la data de 4 iunie 2027.

Pentru...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Prețul apei în Alba va fi plafonat la 2,5% din venitul mediu al unei gospodării. Anunțul președintelui CJ Alba, Ion Dumitrel

Publicat

prețul apei în alba va fi plafonat la 2,5% din

Prețul apei în Alba va fi plafonat la 2,5% din venitul mediu al unei gospodării: Procedura de consultare publică a Masterplanului pentru serviciile de apă și apă uzată din județul Alba se apropie de final, iar documentul strategic care va ghida dezvoltarea rețelelor de apă și canalizare în perioada 2023–2053 include o prevedere esențială pentru populație: plafonarea tarifului la un nivel maxim de suportabilitate de 2,5% din venitul mediu disponibil net al unei gospodării.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Frații Pavăl de la Dedeman cumpără lanțul de supermarketuri Carrefour România. Tranzacția ar ajunge la 823 milioane de euro

Publicat

carrefour.jpg






Grupul francez Carrefour a anunțat oficial joi că a intrat în negocieri exclusive cu Paval Holding, vehiculul de investiții al fraților Pavăl, proprietarii Dedeman, pentru vânzarea tuturor operațiunilor sale din România, evaluate la aproximativ 823 milioane de euro.

Tranzacția face parte dintr-un amplu proces de analiză strategică început la nivel global și ar putea fi finalizată în a doua jumătate a anului...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe