Connect with us

EVENIMENT

Bătrân de 84 ani, din Neamț, reţinut de poliţişti după ce ar fi agresat sexual o minoră de 9 ani

Publicat

arestat

Un bătrân în vârstă de 84 ani, din municipiul Piatra-Neamţ, a fost reţinut şi va fi prezentat, miercuri, procurorilor, cu propunere de luare a unei măsuri preventive, după ce ar fi agresat sexual o minoră în vârstă de 9 ani.

Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Neamţ, Georgiana Moşu, a declarat, pentru AGERPRES, că din anchetă au reieşit indicii că, în timp ce se afla pe o stradă din Piatra-Neamţ, suspectul ar fi constrâns o minoră în vârstă de 9 ani să-i atingă anumite zone ale corpului.

”Suspectul a fost condus la sediul poliţiei, fiind bănuit de comiterea infracţiunii de agresiune sexuală. De asemenea, poliţiştii de investigaţii criminale au dispus extinderea cercetărilor cu privire la comiterea infracţiunilor de corupere sexuală a minorilor şi ultraj contra bunelor moravuri. În urma documentării activităţii infracţionale, bărbatul din Piatra-Neamţ a fost reţinut de poliţişti pentru 24 de ore”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamţ. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Sesiune a Sinodului Bisericii Greco-Catolice desfășurată la Roma, pentru alegerea noului arhiepiscop major

Publicat

se alege noul arhiepiscop major al bisericii greco catolice din românia,

Sesiunea extraordinară a Sinodului Episcopilor Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică, începe duminică  la Roma și ține până în 6 noiembrie. 

Scopul principal este alegerea noului arhiepiscop major, funcție vacantă după trecerea la cele veșnice a PF Lucian Cardinal Mureșan.

Alegerea o face Sinodul, dar Papa are dreptul de a refuza persoana aleasă, însă acest lucru nu s-a întâmplat de foarte multă vreme, reprezentând o excepție rară în istoria recentă.

De…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Camion în flăcări la ieşirea din Huedin. Intervine ISU Cluj

Publicat

camion in flacari 2.jpg






Pompierii din cadrul Detașamentului Huedin intervin în aceste momente pentru stingerea unui incendiu care a cuprins cabina unui autotren situat la ieșire din orașul Huedin spre Oradea.

„La fața locului acționează două echipaje pentru lichidarea incendiului. Din fericire, până acum nu există persoane care să solicite îngrijiri medicale și nu sunt raportate alte probleme”, informează ISU Cluj.


Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ministrul Daniel David: „Vom avea titularizare în 2026”

Publicat

ministrul daniel david: „vom avea titularizare în 2026”

Concursul de titularizare din 2026, blocat de legea 141/2025 care suspendă ocuparea posturilor vacante în sectorul public pe tot parcursul anului viitor, se va organiza, a anunțat ministrul Educației și Cercetării, Daniel David, la prezentarea raportului săptămânal.

Potrivit Edupedu, ministrul a fost întrebat dacă va exista titularizare anul viitor în condițiile crizei fiscal-bugetare. Daniel David a răspuns că „da, trebuie să avem și vom avea”.

Ministrul Daniel David a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sistemul e-Sigur supraveghează, sâmbătă, traficul de pe drumurile din Alba. Amenda vine acasă

Publicat

sistemul e sigur supraveghează, sâmbătă, traficul de pe drumurile din alba.

Polițiștii rutieri acționează sâmbătă, 1 noiembrie 2025, cu sistemul de monitorizare a traficului e-SIGUR, pentru a depista posibile încălcări ale normelor de circulație pe drumurile publice, în zonele cu risc rutier din județul Alba.

Sistemul de monitorizare a traficului e-SIGUR folosește dispozitive radar, montate pe trepiede mobile, transmite IPJ Alba.

Acestea surprind, în timp real, vehiculele care depășesc limita legală de viteză sau care încalcă alte reguli de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe