EVENIMENT
Biletele Neversea 2020. Vezi cât costă și când se pun în vânzare

Peste doar două zile, pe 22 octombrie, se deschide şi vânzarea abonamentelor, la preţuri speciale, pentru ediţia de anul viitor a festivalului Neversea.
Cea de-a patra ediție a festivalului Neversea va avea loc în perioada 2-5 iulie 2020 la Constanța, pe plaja Neversea. Evenimentul promite să fie unul și mai spectaculos, atât din punct de vedere al line-up-ului, cât și al experiențelor pe care participanții le vor trăi în perimetrul festivalului

Primele abonamente la un preț special pentru festivalul NEVERSEA 2020 se vor pune în vânzare, marți, 22 octombrie și vor avea următoarele prețuri:
- Abonament General Acces Basic - 94 euro plus taxe (la această variantă de abonament fanii festivalului au posibilitatea să-și facă check-in online gratuit în termen de maxim 30 de zile de la achiziția abonamentului)
- Abonament General Acces Flexi - 99 euro plus taxe ( la această variantă, participanții au posibilitatea să-și facă check-in online gratuit cu până la 14 zile înainte de începerea festivalului)
- Abonament General Acces Risk Free - 104 euro plus taxe (la această variantă, cei care au achiziționat abonamentul pot realiza check-in-ul gratuit în termen de maxim 30 de zile de la achiziția acestuia și îl pot returna cu până la cel puțin 14 zile înaintea de începerea festivalului)
- Abonament VIP - 210 euro plus taxe (abonamentul este dedicat celor care au peste 18 ani, iar cei care îl achiziționează pot realiza check-in-ul gratuit în termen de maxim 30 de zile de la plata abonamentului)
Ediția din 2019 a fost un real succes. În cele patru zile de festival, peste 240.000 de participanți din țară dar și din străinătate au trecut pragul tărâmului Neversea. Peste 150 de artiști internaționali au urcat pe cele 7 scene, printre aceștia numărându-se Afrojack, G-Eazy, Jessie J, Lost Frequencies, Steve Aoki, Jamie Jones, Salvatore Ganacci, DJ Snake, Sean Paul, Tale of Us, Andy C, Chinese Man, Flux Pavilion, Rudimental DJ, Sub Focus DJ Set & ID, Wilkinson DJ Set & MC AD-APT, Alesso sau KSHMR. Cei mai mulți participanți au venit din orașele București și Constanța, urmate de Cluj-Napoca, Ploiești, Brașov și Timișoara. Festivalul Neversea a avut participanți din 95 de țări de pe întreg globul. Dintre aceste țări, cei mai mulți participanți au ajuns din Marea Britanie, Franța, Israel, Germania și Statele Unite ale Americii.
EVENIMENT
APIA primește deconturi și documente justificative pentru plăți privind bunăstarea animalelor până în 2 februarie
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a anunțat că primește deconturi justificative, până în 2 februarie, de la beneficiarii care și-au asumat angajamente pentru Intervenția DR-06 – „Bunăstarea animalelor”.
Este vorba despre pachetul a) – Plăți în favoarea bunăstării porcinelor și pachetul b) – Plăți în favoarea bunăstării păsărilo.
Până în 2 februarie inclusiv, aceștia pot completa și depune online deconturile justificative...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
INCENDIU la Ocna Mureș. Focul a cuprins o locuință. Pompierii intervin cu două autospeciale
Un incendiu a izbucnit duminică dimineța în orașul Ocna Mureș. Din primele informații, focul a cuprins o locuință.
Potrivit ISU Alba, Secția de pompieri Aiud intervine pentru stingerea unui incendiu în localitatea Ocna Mureș, strada Memorandumului.
Din informațiile preliminare ar fi vorba despre un incendiu izbucnit la o locuință.
Pompierii intervin cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, un echipaj de prim ajutor. Pentru stingerea incendiului intervine și SVSU...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Eparhia Greco-Catolică de Cluj-Gherla va marca încheierea Anului Național „Cardinal Iuliu Hossu” prin celebrarea unei Sfinte Liturghii Arhierești de mulțumire, vineri, 30 ianuarie 2025, de la ora 18.00, în Catedrala „Martirilor și Mărturisitorilor secolului al XX-lea” din Cluj-Napoca.
Sfânta Liturghie condusă de Preafericitul Părinte Claudiu
Sfânta Liturghie va fi celebrată de Preafericitul...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
