Connect with us

EVENIMENT

BLUE AIR oferă schimbarea gratuită a datelor de călătorie

Publicat

avion blue air decolare

Modificarea datelor de călătorie pentru toate rezervările noi efectuate până la sfârşitul anului se va face gratuit, informează operatorul aerian Blue Air.

Potrivit unui comunicat al companiei, transmis marţi AGERPRES, schimbarea rezervărilor se va putea face de către clienţii Blue Air doar o singură dată în intervalul 10 noiembrie – 31 decembrie 2020.

„Pentru a veni în sprijinul clienţilor săi în contextul creşterii în amploare a pandemiei COVID-19 şi a mediului de călătorie extrem de prohibitiv şi restrictiv din Europa, Blue Air lansează opţiunea de modificare gratuită a datelor de călătorie pentru toate rezervările noi efectuate pe site-ul web al companiei începând de astăzi şi până la 31 decembrie 2020. Toate rezervările noi efectuate până la sfârşitul anului pe www.flyblueair.com beneficiază acum de schimbarea datelor de călătorie o dată, în mod gratuit, cu orice alt zbor disponibil în calendarul Blue Air. Oferta este valabilă pentru toate zborurile şi destinaţiile Blue Air până la sfârşitul Orarului de Vara 2021, pentru toate rezervările noi efectuate până la 31.12.2020”, se arată în comunicatul citat.

Procedura de modificare a datelor călătorie se poate realiza în secţiunea „Rezervările mele” de pe www.flyblueair.com, cu menţiunea că acolo unde va fi cazul se va plăti doar diferenţa de tarif.

Modificarea se poate efectua cu până la patru ore înainte de plecare.

Blue Air este cea mai mare companie aeriană românească în funcţie de numărul de pasageri transportaţi. Compania operează avioane tip Boeing 737, iar în cei 15 ani de activitate a transportat peste 30 de milioane de pasageri şi a zburat peste 340 milioane de kilometri.

Operatorul aerian este certificat IATA Operaţional Safety Audit (IOSA) de către Internaţional Air Transport Association (IATA) pentru standarde excepţionale de operare şi este membră cu drepturi depline IATA. Agerpres

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Dragoș Dacian, numit judecător al CCR de Nicușor Dan. A fost expert juridic în echipa României în litigiul Roșia Montană

Publicat

dragoș dacian, numit judecător al ccr de nicușor dan. a

Președintele României, Nicușor Dan, a semnat marți, 8 iulie 2025, decretul de numire a lui Dacian Cosmin Dragoș, profesor universitar la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării si conducător de doctorat la Facultatea de Drept din cadrul Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, în funcția de judecător al Curții Constituționale a României, pentru un mandat de nouă ani începând cu data 13 iulie 2025.

Nominalizarea a fost făcută în conformitate cu…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Deputat Remus Lăpușan (PSD Cluj): Nu putem accepta măsuri care ignoră realitatea de zi cu zi a milioanelor de români

Publicat

lapus e1751977141801.jpg






Deputatul PSD de Cluj, Remus Lăpușan, afirmă ”cu amărăciune, dar cu toată asumarea” că a fost unul dintre cei care au crezut în această coaliție proeuropeană care s-a format pentru a guverna România, a crezut în capacitatea  comună (PSD-PNL-USR-UDMR) de a găsi cele mai bune soluții pentru situația delicată în care se află țara.

”Am crezut că suntem o echipă, că avem capacitate de ascultare…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Definitivat 2025: SUBIECTELE și BAREMELE, pe discipline, la proba scrisă. Ce au avut de rezolvat candidații

Publicat

admitere învățământ dual 2025, calificări profesionale nivel 3 și 4.

Definitivat 2025: Subiectele și baremele, pe discipline, la proba scrisă din 8 iulie, au fost publicate de Ministerul Educației. Peste 150 de candidați din Alba au susținut examenul.

Primele rezultate vor fi afișate în 15 iulie.

Nota la proba scrisă are o pondere de 70% în calculul mediei finale. Pentru promovarea examenului, media trebuie să fie de cel puțin 8 (opt).

Concursul de definitivat reprezintă un examen de intrare și avansare în cariera didactică. Examenul poate fi…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO SPAP Sebeș: Au fost finalizate lucrările la sistemul de iluminat și supraveghere video de la cimitirul municipal

Publicat

foto spap sebeș: au fost finalizate lucrările la sistemul de

Serviciul Public de Administrarea  Patrimoniului (SPAP) Sebeș anunță finalizarea lucrărilor de reparații la sistemul de iluminat și supraveghere video din Cimitirul Municipal Sebeș.

A fost înlocuit sistemul de iluminat din incinta cimitirului municipal Sebeș cu unul performant, cu lămpi tip led. Acesta asigură circulația în condiții de siguranță pe aleile din incintă.

A fost instalat un sistem de supraveghere video ce permite monitorizarea în condiții optime, pentru…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe