ACTUALITATE
Cadavrul unui bărbat, descoperit în şanţ. IPJ Cluj a deschis dosar penal pentru ucidere din culpă

Cadavrul unui bărbat de 53 de ani a fost descoperit, joi, într-un şanţ din localitatea Negreni.
„În jurul orei 15.15, polițiștii Secției 8 Poliție Rurală Huedin au fost sesizați prin intermediul unui apel la SNUAU 112, despre faptul că în localitatea Negreni a fost găsit cadavrul unei persoane.
La locul indicat polițiștii au identificat cadavrul unui bărbat în vârstă de 53 de ani, din comuna Negreni, care se afla într-un șant.
Cadavrul a fost transportat la o unitate medicală pentru efectuarea necropsiei, urmând a fi stabilită cauza decesului.
În vederea asigurării cadrului legal, necesar verificărilor, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, informează IPJ Cluj.
Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News
ACTUALITATE
Peste 45 de interpretări ale lucrărilor lui George Enescu la cea de-a XXVII-a ediție a festivalului

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Trafic feroviar în condiții de avarie spre și dinspre litoral. Trenurile înregistrează întârzieri de sute de minute

Citește mai mult pe Botosani24.ro