Connect with us

EVENIMENT

Camion care transporta mălai, răsturnat în Brăila, după ce a acroșat o autoutilitară. O persoană rănită, în urma accidentului

Publicat

Un camion care transporta mălai s-a răsturnat pe carosabil, luni, pe DN2B, în urma unui accident în care au fost implicate şi alte autovehicule, iar o persoană a fost rănită şi transportată la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean de Urgenţe, potrivit ISU Brăila.

Din primele informaţii se pare că şoferul unui camion care transporta mălai ar fi intrat în depăşire într-o curbă aflată în apropierea unei treceri la nivel cu calea ferată, a pătruns pe contrasens şi s-a ciocnit cu o autoutilitară, care la rândul ei a intrat într-un alt autocamion, care circula regulamentar.

"Am fost solicitaţi să intervenim în zona localităţii Baldovineşti, unde a avut un accident de circulaţie, în care au fost implicate trei autovehicule. La faţa locului s-au deplasat o autospecială cu apă şi spumă şi o echipă de descarcerare. Din accident a rezultat o victimă cu multiple traumatisme, care a fost transportată la UPU de un echipaj al SMURD", a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Brăila, col. Ştefan Stoian.

Circulaţia în zonă a fost restricţionată, iar echipajele de poliţie au realizat filtre prin care sfătuiesc şoferii să aleagă rute ocolitoare. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO FOTO. Trafic de coșmar spre „dormitorul” Clujului, Florești. Mașini bară la bară, viteza melcului

Publicat

615164835 3461823843968195 2895688560836493372 n e1768321592190.jpg






Cluj-Napoca a fost, marți, paralizat de trafic. Ieșirea spre Florești este blocată. Mașinile înaintează centimetru cu centimetru, iar drumul spre „dormitorul” orașului se transformă într-o experiență frustrantă pentru șoferi.

În plină zi, clujeni au rămas captivi în autobuze și mașini în coloane interminabile. O oră de așteptare în stații, întârzieri și oameni care au preferat să coboare...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Trafic rutier blocat pe DN 74, în zona localității Bucium Cerbu. Un copac a căzut pe carosabil

Publicat

politie e1556619188358.jpg

Traficul rutier este blocat marți, 13 ianuarie, în jurul orei 18.40 pe DN 74, din cauza ninsorilor abundente. 

Mai exact, potrivit IPJ Alba, în zona localității Bucium Cerbu, pe DN 74, traficul rutier este oprit.

Din primele informații comunicate de reprezentanții IPJ Alba, un copac s-a prăbușit pe carosabil.

La fața locului se intervine pentru degajarea copacului.






...
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Explozie într-o comună din Alba: Două persoane rănite după ce o butelie a explodat

Publicat

care este starea motociclistului lovit de fulger la pianu de

O explozie a avut loc marți, 13 ianuarie, în jurul orei 18.20 pe raza localității Fărău, județul Alba. Incidentul s-a petrecut într-o locuință de pe strada Principală din localitate. 

Potrivit reprezentanților ISU Alba două persoane au fost rănite după ce o butelie a explodat în locuința în cauză. Din primele informații, cele două persoane au suferit arsuri, dar sunt conștiente.

La fața locului intervin pompierii din Aiud cu două autospeciale de stingere cu apă și...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Grand GYM – centrul de fitness din Cluj-Napoca care pune accent pe antrenament, comunitate și fitness premium

Publicat

whatsapp image 2026 01 13 at 1.21.23 pm e1768303407926.jpeg






Într-un oraș în care opțiunile de mișcare sunt tot mai diverse, Grand GYM și-a definit clar direcția: un spațiu amplu, bine structurat, în care fiecare membru găsește cadrul potrivit pentru un antrenament serios și o atmosferă în care te simți motivat să revii. Situat la nivelul -2 al Grand Hotel Italia, centrul oferă o experiență premium atât ca spațiu, cât și ca organizare.

Un centru de fitness cu...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe