Connect with us

EVENIMENT

UPDATE: FOTO, VIDEO: Camion în flăcări pe o șosea din județul Suceava

Publicat

Traficul este întrerupt pe DN 2 Fălticeni – Roman, județul Suceava, unde un camion a luat foc.

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că traficul este întrerupt pe DN 2 Fălticeni – Roman, între localitățile Roșiori și Vadu Moldovei, județul Suceava, pentru a permite desfășurarea intervenției de stingere a unui incendiu produs la nivelul unui autocamion.

Evenimentul nu s-a soldat cu victime.

Conform ISU, incendiul a izbucnit la unul din cauciucurile de pe puntea spate a unei autocisterne, pe raza localității Vadu Moldovei.

Flăcările se puteau extinde la cisterna încărcată cu bitum.

La fața locului, au intervenit SVSU Vadu Moldovei, cu o autospecială, care au localizat focul, până la sosirea pompierilor militari (cu trei autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD).

Ulterior, incendiul a fost lichidat, iar încărcătura a fost răcită, până la o temperatură de siguranță.

Au ars anvopele axelor dreapta-spate, instalația electrică din aceeași zonă și s-au degradat învelișul exterior al cisternei și izolația rezervorului principal.

Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost efectul termic generat de frecare mecanică, în urma unei defecțiuni tehnice.

Nu s-au înregistrat victime, iar pompierii au salvat capul tractor, restul cisternei și 24 metri cubi de bitum.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Foto. Clujul pe prima hartă a României Mari

Publicat

harta romania mare nou.jpeg






Avem în imagini prima hartă oficială a României Mari (arhiva cluj24), editată imediat după Marea Unire din 1 Decembrie 1918. Harta a fost tipărită în 15 februarie 1919, la două luni de la Marea Unire. Pe ea figurează, cu hărţi detaliate, oraşe din România de la acea dată. Printre ele se numără Cluj şi Cernăuţi, ultimul, acum, în Ucraina.

Hartă cu graniţa cu Ungaria haşurată

 

Graniţă…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

LIVE VIDEO Parada militară de 1 Decembrie 2025 la Alba Iulia: peste 1000 de militari, vehicule blindate, elicoptere, avioane

Publicat

live video parada militară de 1 decembrie 2025 la alba

Parada militară de 1 Decembrie 2025 de la Alba Iulia: Unul dintre cele mai spectaculoase evenimente organizate de Ziua Națională a României se desfășoară pe Bulevardul 1 Decembrie 1918 din municipiu. Peste 1000 de militari, aliați UE, trupe NATO participă la parada militară.

Municipiul este survolat de elicoptere IAR 330 M, IAR 330 PUMA NATO și avioane F-16 Fighting Falcon.

Parada militară de 1 Decembrie 2025 la Alba Iulia

 

La Alba Iulia este prezent și premierul Ilie…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Bărbatul care l-a trimis pe Călin Georgescu la Moscova, de 1 Decembrie, la Alba Iulia, susține că a fost agresat

Publicat

video: bărbatul care l a trimis pe călin georgescu la moscova,

Bărbatul care l-a trimis pe Călin Georgescu la ”Moscova” când acesta a coborât din mașină, la Alba Iulia, susține că a fost agresat de fanii lui Georgescu. 

Momentul s-a petrecut chiar în timp ce Georgescu ieșea din autoturism. Atunci bărbatul, Adrian Băzăvan, a scos o hârtie, pe care scria ”Marș la Moscova”. 

Pe pagina sa de Facebook, acesta a scris că „Am fost bătut si lovit pentru ca am îndrăznit să-mi exprim opinia, civilizat: Călin Georgescu este un…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Diana Șoșoacă la Alba Iulia de Ziua Națională, flancată de jandarmi. S-a scandat ”Georgescu președinte!”

Publicat

video: diana Șoșoacă la alba iulia de ziua națională, flancată

Diana Șoșoacă participă și ea la Ziua Națională de la Alba Iulia, acaparată deja de grupurile de suveraniști care îi susțin pe Călin Georgescu, respectiv George Simion. 

Șoșoacă a apărut mai târziu și a fost văzută în zona șanțurilor Cetății, flancată de jandarmi, la distanță de zona Catedralei Încoronării, unde s-au dus cei doi.

YouTube videoYouTube video

La vederea ei, unii dintre oamenii aflați în zonă au scandat…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe