Connect with us

EVENIMENT

FOTO Carambol cu trei autovehicule pe A1, în județul Hunedoara. O persoană a decedat

Publicat

acc 2
Sursa foto: DRDP Timișoara

Un accident rutier grav a avut loc, marți seară pe A1, în județul Hunedoara.  În accident au fost implicate trei autovehicule.

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe Autostrada A1 Sibiu-Deva, la kilometrul 412, în zona bifurcației din dreptul localității Holdea, județul Hunedoara, s-a produs un accident rutier.

acc 3

În accident au fost implicate o autoutilitară, un autoturism și un autocamion.

UPDATE:

Potrivit ISU Hunedoara, în urma evenimentului rutier au rezultat trei victime, dintre care una a fost găsită încarcerată, cu leziuni incompatibile cu viața.

Alte două persoane au fost asistate la fața locului, una dintre ele primind îngrijiri medicale, fără a se impune transportul la spital.

holdea 2

sursa foto: ISU Hunedoara

Pompierii militari au asigurat totodată măsurile specifice de preîntâmpinare a unui incendiu în astfel de situații.

holdea 1

sursa foto: ISU Hunedoara

Pentru misiune au fost aĺocate două autospeciale (una dotată cu modul de descarcerare) și un echipaj SMURD din cadrul Secției Ilia, un echipaj SMURD din cadrul Detașamentului Deva și două ambulanțe ale Serviciul de Ambulanță Județean.

acc hd 1

Circulația rutieră este blocată pe ambele sensuri de mers, valorile de trafic sunt ridicate, iar autovehiculele sunt redirecționate pe rute ocolitoare (DN 68A).

Carosabilul este umed și se circulă în condiții de ploaie.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Amenințat cu moartea pentru 15 lei: Un bărbat din Blaj, trimis în judecată pentru tâlhărie calificată. A vrut bani de băutură

Publicat

amenințat cu moartea pentru 15 lei: un bărbat din blaj,

Un bărbat din Blaj va ajunge în fața magistraților judecătoriei din oraș, după ce a tâlhărit un alt bărbat, pe o stradă din oraș. Dosarul pentru tâlhărie calificată a trecut de stadiul de măsuri și excepții de cameră preliminară pe 27 noiembrie 2025. 

Inculpatul în cauză va fi judecat pentru tâlhărie calificată, după ce a prins un om de gât și l-a amenințat cu moartea dacă nu îi da banii. Totul pentru 15 lei. Mai pe scurt deorece nu mai avea bani de băutură s-a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Celebrul designer Ferrari, Flavio Manzoni, conferinţă la UAD Cluj-Napoca

Publicat

designer ferrari.jpg






Unul dintre cei mai apreciați designeri la nivel internațional și Chief Design Officer al companiei Ferrari, Flavio Manzoni, va fi prezent în România, la Cluj, unde va susţine o conferinţă la Universitatea de Artă şi Design din Cluj-Napoca.

Designerul Ferrari, conferinţă la UAD Cluj-Napoca

 

Departamentul Design din cadrul Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca, în colaborare cu Transylvania…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CNAIR: emiterea rovinietei, îngreunată miercuri din cauza unor lucrări la infrastructura IT. Anunț pentru șoferi

Publicat

cnair: emiterea rovinietei, îngreunată miercuri din cauza unor lucrări la

CNAIR informează utilizatorii rețelei de drumuri naționale, drumuri expres și autostrăzi că emiterea rovinietelor și a peajelor poate fi îngreunată, miercuri, 3 decembrie, în intervalul orar 15.00 – 16.00.

Se fac lucrări la infrastructura de comunicații din centrul de date care găzduiește Sistemul Informatic de Emitere, Gestiune, Monitorizare și Control al Rovinietei – SIEGMCR.

Rovinieta poate fi achiziționată în avans, cu până la 30 de zile înainte de data de început…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Denis Stanciu, un polițist din Alba, a salvat o tânără cu probleme medicale, pe Autostrada A1, între Boița și Deva

Publicat

denis stanciu, un polițist din alba, a salvat o tânără

Un polițist din Alba a salvat o tânără cu probleme medicale, pe Autostrada A1, între Boița și Deva. Până la sosirea medicilor, agentul-șef adjunct Denis Stanciu a început manevrele de resuscitare, iar gestul său prompt și competent a făcut diferența dintre viață și moarte.

„O viață salvată pe banda de urgență. După ce au gestionat un apel despre un pieton aflat pe autostrada A1 sectorul Boița – Deva, colegii noștri au primit o nouă sesizare: la doar doi kilometri…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe