Connect with us

EVENIMENT

Caz șocant în Botoșani: O fată de 14 ani, găsită moartă într-o anexă a locuinţei

Publicat

O fetiţă de 14 ani din localitatea Coţuşca, judeţul Botoşani, s-a sinucis duminică seară, ea fiind găsită moartă într-o anexă a locuinţei, a declarat, pentru AGERPRES, prim-procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Botoşani, Valeriu Chihaia.

Potrivit sursei citate, părinţii acesteia sunt plecaţi la muncă în străinătate, iar fata şi un frate de-al său se aflau în grija unui unchi.

„În acest caz s-a deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă şi a fost dispusă necropsia”, a afirmat Chihaia.

Primarul comunei Coţuşca, Constantin Viorel Ciobanu, susţine că există informaţii potrivit cărora gestul fetei ar fi survenit în urma participării acesteia la un joc online.

„Eu aseară am fost anunţat, însă nu am avut puterea să mă duc acolo să văd cum stau lucrurile, pentru că e anchetă în derulare. Se pare că Procuratura a luat telefonul şi a constatat lucrul acesta. Nu este oficial, dar cei care au fost acolo mi-au transmis lucrul acesta”, a afirmat primarul.

Acesta arată că fetiţa provine dintr-o familie cu o stare materială bună.

„Familiile, şi părinţii, şi unchii, sunt oameni cu bunăstare, nu oameni dintr-o categorie socială mai scăzută. E destul de neplăcut”, a adăugat Ciobanu. AGERPRES/

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Concertul de Luminație 2025: „Requiem” de Johann Michael Haydn a răsunat în Cimitirul Central din Cluj

Publicat

concert luminatie 1.jpg






Tradiția continuă: Scena Urbană a organizat și în acest an concertul de Luminație, un eveniment care a devenit deja parte din identitatea culturală a Clujului. Ajuns la cea de-a unsprezecea ediție, concertul a avut loc vineri, 1 noiembrie 2025, de la ora 18:30, în Cimitirul Central – Házsongárd, cu intrarea dinspre strada Avram Iancu.

60 de artişti în concert

Evenimentul din acest an are ca temă „Requiem…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Studenţii clujeni au jucat de parcă ei erau oile lui Becali. U-FCSB 0-2

Publicat

u cluj fotbal e1626111572220.jpg






Echipa de fotbal Universitatea Cluj a întâlnit sâmbătă, pe teren propriu, deţinătoarea titlului în România, FCSB, în faţa căreia a pierdut cu 0-2.

 

Ambele goluri ale campioanei au fost marcate de Darius Olaru (32, 55), primul din voleu, la centrarea lui Mihai Lixandru, iar al doilea după o pasă greşită a fundaşului ivorian Jonathan Cisse.

FCSB a avut şi o bară, prin Mamadou Thiam…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

U-BT Cluj, prima victorie în ABA League

Publicat

ubt 5.jpeg






U-Banca Transilvania a învins-o pe Igokea m:tel Aleksandrovac, scor 106-84, în a cincea etapă a sezonului 2025-2026, sărbătorind, astfel, desfășurarea primului meci din ABA League la Cluj-Napoca, cu o victorie. Darron Russell a fost desemnat omul meciului, cu 23 de puncte, 4 pase decisive și 2 recuperări, într-o partidă în care toți cei 12 jucători de pe foaia de joc au intrat pe teren.

 

Prima partidă,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Depresia sezonieră: ce este și de ce apare. Cum ne afectează trecerea la ora de iarnă și ce putem face pentru a ne simți mai bine

Publicat

depresia sezonieră: ce este și de ce apare. cum ne

Depresia sezonieră: pe măsură ce zilele devin mai scurte și lumina naturală se reduce, tot mai mulți oameni resimt efectele tulburării afective sezoniere.

Nu este vorba despre o simplă stare de melancolie de toamnă, ci de o afecțiune recunoscută medical, care poate influența starea de spirit și nivelul de energie.

SAD (Seasonal Affective Disorder) este un tip de tulburare de dispoziție care apare doar atunci când se schimbă anotimpurile, de obicei de la vară la toamnă și…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe