ACTUALITATE
Cele mai multe parcări de pe strada Mamaia dispar. Emil Boc: Pietonii vor avea prioritate
Strada Mamaia a fost închisă circulației începând din această săptămână, urmând să aibă loc lucrări de reabilitare și modernizare.
Potrivit primarului Emil Boc, strada va fi gata în luna iulie a anului viitor, iar pentru a nu sugruma total circulația, autoturismele circulă acum pe ambele sensuri pe strada Dragalina.
Strada Mamaia va fi redată pietonilor
„Pe strada Mamaia va fi un culoar pietonal mai larg. O parte din parcări vor dispărea și se vor crea spații publice, astfel încât pietonii să aibă prioritate.
Citește și: Atenție, șoferi. Circulația pe strada Mamaia din Cluj-Napoca,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Accident grav la Flămânzi: Cinci persoane, inclusiv un pieton, au ajuns la spital după un eveniment rutier
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
FOTO&VIDEO: Sub acoperământul Maicii Domnului, Parohia Talpa și-a primit noul păstor. Părintele Daniel Anechitei a fost așteptat cu bucurie de enoriași
Citește mai mult pe Botosani24.ro




