EVENIMENT
Centru de colectare deșeuri prin aport voluntar, la Aiud. Cetățenii din Aiud vor putea scăpa mai ușor de anumite tipuri de deșeuri

Centru de colectare deșeuri prin aport voluntar, la Aiud. În municipiul Aiud urmează să fie construit în curând un centru de colectare a deșeurilor, în cadrul căruia cetățenii din municipiu vor putea preda mai multe tipuri de deșeuri.
EVENIMENT
VIDEO FOTO. Împreună pentru Viață, eveniment dedicat celebrării VIEȚII și susținerii MAMELOR aflate în nevoie, la Cluj-Napoca

Evenimentul „Împreună pentru viață” a reunit sâmbătă, 29 martie, sute de oameni în Piața Unirii din Cluj-Napoca pentru a susține viața, în ciuda vremii nefavorabile. Deși ploaia a căzut aproape neîncetat pe parcursul întregii zile, participanții nu s-au lăsat descurajați, continuând să își exprime angajamentul față de protejarea vieții. Astfel, evenimentul a devenit un simbol al determinării și solidarității.
Mesajul Înaltpreasfințitului Andrei:…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Alin Tișe (PNL Cluj): Cele 3 partide care îl susțin pe Antonescu nu trebuie să aibă decât soluția victoriei în primul tur

Președintele Consiliului Județean Cluj, liberalul Alin Tișe, a transmis, sâmbătă, un mesaj politic tranșant legat de alegerile prezidențiale și de candidatul coaliției guvernamentale, Crin Antonescu.
Tișe a declarat la conferința de presă susținută alături de Antonescu și lideri ai PNL, PSD și UDMR, după mitingul din Piața Unirii că pentru el nu există locul 2 pentru candidatul comun al coaliției de la guvernare.
”Eu cred că cele trei partide care îl…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Sabău („U” Cluj), înaintea derby-ului cu CFR Cluj: E clar că ne dorim să CÂȘTIGĂM. Echipa este pregătită

Luni, 31 martie, cu începere de la ora 20:30, are loc derby-ul Clujului dintre „U” și CFR, primul meci din istorie în play-off-ul Superligii. Ioan Ovidiu Sabău, a prefațat partida la conferința de presă.
„Vrem să luptăm pentru fiecare minge, să arătăm că suntem o echipă, că avem caracter. Să nu îi dezamăgim pe cei care au investit mult în noi și pe cei care vin să ne vadă luni seara. Cred că acesta trebuie să fie un prim obiectiv, după care, sigur, să…
Citește mai mult pe Cluj24.ro

Pompierii clujeni au intervenit, sâmbătă seara, pentru a scoate cadavrul unei femei din râul Someș pe raza comunei Câțcău.
Potrivit reprezentanților ISU Cluj, pompierii au intervenit cu o barcă pentru a scoate cadavrul din apă.
Din primele informații, este vorba despre o femeie care a dispărut de două săptămâni din Dej.
Trupul neînsuflețit a fost transportat la IML în vederea necropsiei.
Poliția Cluj cercetează acest caz.
Vom reveni cu detalii.