ACTUALITATE
Cioloș și-a dat demisia din funcția de președinte al USR
Liderul USR, Dacian Cioloș, și-a depus mandatul de președinte al formațiunii și anunță că rămâne în partid, au declarat pentru MEDIAFAX surse din interiorul USR.
„Dacian (Cioloș - n.r.) ne-a anunțat că-și depune mandatul, dar rămâne în partid”, au declarat pentru MEDIAFAX surse din conducerea USR.
Cioloș a cerut votul membrilor Biroului Național al USR, însă documentul a fost respins cu 14 voturi „împotrivă” și 11 „pentru”.
La ora 18.00 Dacian Cioloș are programată o declarație de presă.
Președinția USR va fi preluată de Cătălin Drulă, având în vedere că este vicepreședintele USR care a obținut cel mai mare număr de voturi la Congresul USR PLUS din 3 octombrie 2021, respectiv 701 voturi. MEDIAFAX
ACTUALITATE
Zile libere fără „punte” între Anul Nou și Bobotează. Guvernul scurtează minivacanța bugetarilor de la începutul lui ianuarie 2026
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Ceață persistentă afectează aeroporturile din Moldova: Curse rerutate și anulate la Suceava, Iași și Bacău
Citește mai mult pe Botosani24.ro
Citește mai mult pe Botosani24.ro


