EVENIMENT
Circulația rutieră este blocată pe DN1 și DN73, din cauza vremii
Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române informează că din cauza vizibilității reduse și a zăpezii de pe carosabil, circulația rutieră este blocată pe DN73 Râșnov- Bran, DN1 Timișul de Jos –Brașov și DN1 Șercaia –Făgăraș.
Centrul Infotrafic precizează și că pe sensul către Brașov al DN1, la km 114+600 (localitatea) Posada, se circulă alternativ prin dirijare de lucrătorii de politie rutieră, din cauza unui autotren care a derapat.
De asemenea, la km 122 (loc. Sinaia) un tir a rămas în pană pe sensul de coborâre, către Ploiești. Se circula alternativ prin dirijare.
Se circulă în condiții de iarnă. Se acționează cu material antiderapant.
Sursa: Mediafax
EVENIMENT
FOTO. Accident grav la Livada. Bărbat încarcerat, scos de pompieri dintr-o mașină. O tânără a fost, de asemenea, rănită
Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au intervenit de urgență, în urmă cu puține momente, la un accident rutier produs pe raza localității Livada, în care au fost implicate două autoturisme.
Trei persoane au fost rănite, între care un bărbat care a rămas încarcerat.
Bărbat de aproximativ 55 de ani, scos din mașină de pompieri
În urma impactului, un bărbat în vârstă de aproximativ 55 de ani a...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Cozonacii de Crăciun, mai scumpi în acest an. Producătorii anunță că vor scoate pe piață peste 7 milioane de bucăți
Patiseriile vor scoate pe piață peste șapte milioane de cozonaci în perioada sărbătorilor de iarnă. Prețurile vor fi însă cu 12% mai mari decât anul trecut, în contextul creșterii taxelor și al majorării prețurilor la energie și combustibili, susține președintele Patronatului Român din Industria de Morărit, Panificație și Produse Făinoase (ROMPAN), Aurel Popescu.
„În perioada Sărbătorilor de Iarnă mergem tot cu o cifră de peste șapte milioane de cozonaci. Este...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
VIDEO Nicușor Dan anunță referendum pentru justiție: CSM va pleca dacă răspunsul este că nu acționează în interes public
Preşedintele Nicuşor Dan a declarat duminică că va iniţia în luna ianuarie un referendum în rândul corpului magistraţilor. Aceștia vor trebui să răspundă la o singură întrebare: „CSM acţionează în interes public sau în interesul unui grup din interiorul sistemului judiciar”?
Potrivit președintelui, dacă răspunsul e că nu reprezintă interesul public, „CSM va pleca de urgenţă”.
„Voi iniţia în ianuarie, imediat după Sărbători, un referendum n cadrul...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-o casă din localitatea Rugășești, comuna Cășeiu.
Flăcările au fost lichidate rapid, fără a se înregistra victime. O femeie însă s-a speriat foarte tare.
Focul a pornit, cel mai probabil, de la o veioză ornamentală
Apelul de urgență a fost primit în jurul orei 12.35, iar la fața locului au fost trimise...
Citește mai mult pe Cluj24.ro


