Connect with us

ACTUALITATE

Cîțu: Congresul PNL se va desfășura cu prezență fizică. Va fi folosit certificatul verde

Publicat

Congresul PNL se va desfășura cu prezență fizică, cu 5.000 de participanți, și va fi folosit certificatul verde, spune Florin Cîțu.

Premierul a declarat, vineri seară, că organizatorii congresului au datoria să ceară clarificări la DSU să vadă exact care sunt condițiile de desfășurare, dacă există nelămuriri.

„Mie mi se pare normal să folosim certificatul verde: persoane vaccinate, trecute prin boală sau cu testare. Va fi un congres care se va desfășura în condiții legale cu 5000 de participanți”, a spus Cîțu.

Acesta a adăugat că prezența va fi fizică.

Potrivit unor informații apărute în spațiul public, susținătorii lui Florin Cîțu ar urma să ceară, sâmbătă, ca la congres să se voteze online, în contextul creșterii numărului de infecții cu COVID-19 din Capitală.

Președintele PNL, Ludovic Orban, a spus că nu se poate vota online la congresul PNL din 25 septembrie, pentru că nu poate fi asigurată securitatea votului. MEDIAFAX

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Ultimul domnitor al Moldovei, deshumat în prezența Mitropolitului Iosif. Duminică va fi depus la Palatul Cotroceni

Publicat

ultimul domnitor al moldovei, deshumat în prezența mitropolitului iosif. duminică

Publicitate

Rămășițele pământești ale Domnitorului Grigore Alexandru Ghica au fost deshumate vineri cu rugăciune și onoruri militare din cimitirul localității franceze Le-Mée-sur-Seine și se îndreaptă către România, urmând să fie reînhumate la Iași. La ceremonii a fost prezent Mitropolitul Iosif al Europei Occidentale și Meridionale, scrie basilica.ro.

Administrația Prezidențială a anunțat vineri seară că Președintele Nicușor Dan a decis, în…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Tânăr de 25 de ani din Cristinești, reținut pentru furt de motorină

Publicat

barbat retinut arestat dus de politie botosani stiri.jpg

Publicitate

Vineri, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Darabani au emis ordonanță de reținere, pentru 24 de ore, pe numele unui tânăr de 25 de ani, din comuna Cristinești, bănuit de comiterea infracțiunii de furt calificat.

Din cercetări, a reieșit faptul că acesta, în noaptea de 5 spre 6 noiembrie a.c, ar fi sustras aproximativ 400 de litri de motorină din rezervorul unui camion, care era parcat pe DN 29 A, în localitatea Hudești.

La data de 7…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Botoșănean reținut pentru furturi repetate din magazine

Publicat

botoșănean reținut pentru furturi repetate din magazine

Publicitate

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Botoșani- Biroul de Ordine Publică au emis ordonanță de reținere pentru 24 de ore, pe numele unui tânăr, de 21 de ani, din municipiul Botoșani, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni de furt din magazine.

Din cercetări, a reieșit faptul că acesta, in perioada august – prezent, ar fi sustras în repetate rânduri produse din diferite categorii de pe rafturile mai multor magazine din municipiul…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Acțiune a polițiștilor la DOROHOI. Amenzi pe capete

Publicat

acțiune a polițiștilor la dorohoi. amenzi pe capete

Publicitate

Polițiștii din Dorohoi au organizat o acțiune cu efective mărite, pentru impunerea unui climat de ordine și siguranță publică, fiind vizate locurile in care se formează aglomerări de persoane, precum și zona localurilor publice.

În cadrul activităților desfășurate au fost legitimate peste 60 de persoane și au fost controlate 44 de autovehicule.

În urma neregulilor constatate au fost aplicate 21 de sancțiuni contravenționale in valoare de 2.600…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe