ACTUALITATE
CNAIR a anunțat că traficul rutier pe tronsonul de autostradă dintre Biharia şi Borş a fost deschis circulaţiei
Traficul rutier pe tronsonul de autostradă dintre Biharia şi Borş, în lungime de 5,35 kilometri, a fost deschis vineri, anunţă Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere.
Acest tronson de autostradă face interconectarea Autostrăzilor A3 şi M4 (România - Ungaria), astfel deschizându-se un nou punct de trecere a frontierei între cele două ţări, Borş II.
Valoarea contractului pentru proiectarea şi execuţia acestui tronson de autostradă, parte a Autostrăzii Transilvania, a fost de 145,663 milioane de lei fără TVA. Antreprenorul acestui obiectiv a fost asocierea Trameco SA - Vahostav -SK a.s. - Drumuri Bihor SA - Drum Asfalt SRL - East Watter Drillings SRL.
Agerpres
Sursa foto: Facebook/ CNAIR
ACTUALITATE
FOTO&VIDEO: Bucuria Nașterii Domnului a fost și în Biserica „Sfântul Gheorghe” din municipiul Botoșani. Rareș Prisacariu, colind impresionant
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Șofer din Stăuceni, prins băut la volan în ziua de Crăciun. Dosar penal deschis de polițiști
Citește mai mult pe Botosani24.ro
