Connect with us

EVENIMENT

Coliziune între două autoturisme, într-o localitate din Gorj. O persoană a fost transportată la spital

Publicat

accident pe dj 141, în județul sibiu. Șoferiță rănită după
Arhivă foto

Un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane a avut loc, marți la amiază în Scoarța, județul Gorj.

Potrivit IPJ Gorj, la data de 22 februarie 2023, Secția 6 Poliție Rurală Târgu-Cărbunești a fost sesizată prin apel de urgență, cu privire la un eveniment rutier cu victime, produs în localitatea Scoarța.

Din primele cercetări, polițiștii au stabilit că o femeie de 29 de ani, din comuna Bălești, în timp ce conducea un autoturism pe DN 67 B, din direcția Târgu Jiu-Târgu-Cărbunești, a fost acroșată de un autoturism condus de un bărbat de 69 de ani, din orașul Târgu-Cărbunești.

În urma impactului, femeia de 29 de ani a fost rănită, fiind transportată la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.

Testarea cu aparatul etilotest a indicat valori negative în ambele cazuri.

Cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, urmând a fi stabilite cauzele și împrejurările producerii accidentului.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Circ în partidul lui Gavrilă. Se încearcă schimbarea numelui grupului Parlamentar. Printre conspiraționiști, un deputat din Alba

Publicat

circ în partidul lui gavrilă. se încearcă schimbarea numelui grupului

Mai mulți parlamentari care au demisionat din partidul condus de Ana Maria Gavrilă (POT) au cerut schimbarea numelului grupului parlamentar de la Camera Deputaților. Mai exact grupul parlamentar să nu se mai numească POT, ci ”Uniți pentru România”. 

Mai exact, în 2025 mai mulți deputați care au ajuns în Parlamentul României, alături de Gavrilă, și-au dat demisia din partid. Printre ei și Gheorge Pîclișan, de loc din Vințu de Jos, județul Alba, care a ajuns deputat de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Medic șpăgar din Alba, condamnat pentru mită, a recidvat. A primit iar mită de la pacienți, la nici două luni de la condamnare

Publicat

medic șpăgar din alba, condamnat pentru mită, a recidvat. a

Medicul șpăgar din Sebeș, Adrian Ienea, condamnat la 2 ani şi 6 luni de închisoare cu suspendare, pentru luare de mită, a recidivat. Mai exact, la nici două luni de la condamnarea dată de magistarații Tribunalului Alba pentru că a luat șpagă de la pacienți, acesta a făcut același lucru. 

Potrivit procurorilor, Parchetului de pe lângă Tribunalul Alba, în perioada 26-28.01.2026, aflându-se în exercitarea atribuţiilor de serviciu, pe postul de medic primar care asigură...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Alertă alimentară: Lapte praf pentru bebeluși, contaminat cu o toxină, retras din magazine din Alba și din țară. Precizări ANSVSA

Publicat

alertă alimentară: lapte praf pentru bebeluși, contaminat cu o toxină,

Nestle România a anunțat extinderea rechemării de la consumatori a două loturi de formulă de lapte pentru sugari, din cauza prezenței unei toxine care poate provoca toxiinfecții alimentare. Produsele NAN 1 Optipro și NAN 1 Comfortis au fost vândute în magazinele Kaufland din Alba și din țară.

ANSVSA recomandă consumatorilor care au achiziționat produse din loturile menționate să nu le ofere spre consum.

Dacă ați achiziționat aceste produse, trebuie returnate în magazinele...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Scandal violent în Blandiana: Doi tineri, reținuți după ce au agresat alți doi bărbați. Ce s-a întâmplat

Publicat

scandal violent în blandiana: doi tineri, reținuți după ce au

Doi tineri din Alba Iulia și Blandiana au fost reținuți de polițiști după ce au agresat alți doi bărbați, pe raza localității Blandiana. 

Potrivit IPJ Alba, la data de 3 februarie 2026, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de doi bărbați, în vârstă de 19 ani, din municipiul Alba Iulia, respectiv 22 de ani, din localitatea Blandiana, cercetați pentru lovire sau alte violențe și distrugere.

Din...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe