Connect with us

EVENIMENT

Coliziune între un autoturism și o căruță, în județul Dolj. O persoană a fost transportată la spital

Publicat

Arhivă foto

Un accident rutier a avut loc, sâmbătă seară, într-o localitate din județul Dolj. Un tânăr de 26 de ani a fost rănit după impactul dintre un autoturism și o căruță.

Potrivit IPJ Dolj, în seara zilei de 11 septembrie, polițiști din cadrul Serviciului Rutier Dolj au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că pe raza localității Negoiești s-a produs un accident rutier.

La fața locului s-au deplasat polițiștii, care au stabilit că un autoturism condus de un bărbat de 43 de ani, din comuna Melinești, pe DN 6B, direcția Craiova către Melinești, a intrat în coliziune cu un vehicul cu tracțiune animală, condus de un tânăr de 18 ani, din Craiova, care se deplasa în aceeași direcție de mers.

În urma evenimentului rutier, un tânăr de 26 de ani, pasager în vehiculul cu tracțiune animală, a necesitat acordarea de îngrijiri medicale, fiind transportat la spital.

Conducătorul auto, cât și cel al vehiculului cu tracțiune animală au fost testați cu aparatul alcooltest, rezultatele fiind negative.

Conform sursei citate, în cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar cercetările sunt continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Comunicat finalizare proiect ”Revitalizarea și îmbunătățirea calității vieții din zona urbană arondată Școlii Iosif Pervain Cugir”

Publicat

uat oraȘul teiuȘ anunță începerea proiectului de investiție cu titlul

Documentul în format .PDF poate fi studiat AICI.







Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Amendă uriașă pe piața ochelarilor de lux. Ce a descoperit Consiliul Concurenței

Publicat

programul ”euro 200”: când primesc elevii și studenții bonuri valorice

Amendă uriașă pe piața ochelarilor de lux din România. Consiliul Concurenţei a sancţionat compania Thelios SpA cu amendă în valoare de 4.552.647 lei (915.068 euro).

Motivul este participarea, alături de partenerul său Shades Originators SRL, la o înțelegere anticoncurențială pe piața comercializării ochelarilor de lux din România.

Autoritatea de concurenţă a constatat că Thelios SpA, producător și distribuitor exclusiv al produselor de lux aparținând grupului LVMH...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bărbat din Cluj arestat după ce a încălcat ordinul de protecție. Partenera l-a însoțit la Poliție pentru a-l ierta

Publicat

arestat.webp.webp






Un bărbat de 40 de ani din Câmpia Turzii a fost reținut de polițiști după ce a încălcat un ordin de protecție emis împotriva sa, revenind la locuința fostei partenere.

Cazul a ieșit la iveală după ce, pe 17 ianuarie, bărbatul ar fi contactat-o online pe femeia de 34 de ani, cu care a purtat și discuții telefonice. În aceeași seară, în jurul orei 20:00, acesta s-a deplasat la imobilul din care fusese...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Începe reclasificarea spitalelor publice: Criteriile după care vor fi analizate unitățile medicale

Publicat

echipamente de ultimă generație, cumpărate din bani europeni de spitalul

Reclasificare a spitalelor publice: Ministrul Alexandru Rogobete a spus că o astfel de reorganizare era necesară pentru că, în prezent, tarifele pentru serviciile medicale sunt diferite şi inechitabile. 

De asemenea, mai spune el, regulile sunt neclare, iar clasificarea actuală nu mai reflectă realitatea din teren.

Vezi și: Schimbări majore în ambulatoriile de specialitate: Ministrul Sănătății: devin puncte de acces rapid la diagnostic și tratament

Un proiect în acest sens a...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe