Connect with us

EVENIMENT

Compania aeriană Blue Air amână lansarea unor zboruri din baza de la Iași

Publicat

Arhivă foto

Blue Air va amâna lansarea unor zboruri selectate de la baza din Iaşi până pe data de 15 iulie 2022, iar toţi clienţii afectaţi vor fi anunţaţi din timp, astfel încât să îşi poată adapta planurile de călătorie în mod eficient şi cu minimum de inconveniente, a anunţat compania într-un comunicat transmis, miercuri, AGERPRES.

Potrivit operatorului aerian, acesta se află într-un proces de reînnoire completă a flotei, după ce a recepţionat deja cinci noi aeronave Boeing 737-8 MAX.

"Din cauza întârzierii livrării aeronavelor programate pentru 2022, Blue Air este nevoită să efectueze o ajustare temporară a capacităţii bazei sale din Iaşi, amânând poziţionarea celei de-a doua aeronave în Iaşi până pe 15 iulie 2022", se precizează în comunicat.

Zborurile care vor fi afectate sunt: Iaşi - Paris CDG (operaţiuni amânate până la 18 iulie 2022), Iaşi - Dusseldorf (amânare până la 19 iulie 2022), Iaşi - Mykonos (frecvenţă redusă la un zbor/săptămână) şi Iaşi - Munchen, Roma Fiumicino, Torino (operaţiuni amânate până la 20 septembrie 2022).

Blue Air operează avioane tip Boeing 737, iar în cei 17 ani de activitate a transportat peste 32 de milioane de pasageri şi a zburat mai mult de 340 milioane de kilometri. Compania este certificată IATA Operaţional Safety Audit (IOSA) de Internaţional Air Transport Association (IATA) pentru standarde excepţionale de operare şi este membră cu drepturi depline IATA. Agerpres

Știrile Romania24.ro pot fi urmărite și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO: Pompierii din Alba Iulia au salvat o pisică blocată într-un copac

Publicat

foto: pompierii din alba iulia au salvat o pisică blocată

Pompierii din Alba Iulia au fost solicitați să intervină miercuri, 11 februarie, în jurul orei 17.00 pe strada Cloșca din oraș. 

Obiectul intervenției a fost unul mai atipic, dar care a necesitat prezența pompierilor militari. O pisică a rămas blocată în copac. 

Potrivit reprezentanților ISU Alba, la sosirea echipajelor de intervenție, lesa pisicii era blocată între crengile unui copac. Derpt urmare, un pompier s-a urcat pe o scară extensibilă până a ajuns la pisică.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: INCENDIU la Blaj. Un autoturism a luat foc, pe o stradă din municipiu

Publicat

foto: incendiu la blaj. un autoturism a luat foc, pe

Un autoturism a luat foc miercuri după-amiaza, pe o stradă din municipiul Blaj.

Update, ora 14:10 - Potrivit ISU Alba, incendiul a fost stins.

Potrivit ISU Alba, Stația de pompieri Blaj intervine pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism în municipiul Blaj, strada Eroilor, fără victime.

Pompierii intervin cu o autospecială de stingere cu apă și spumă.






...
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Nou trend pe piața imobiliară din Cluj-Napoca: Investitorii care au cumpărat apartamente până în 2020, decid acum să vândă

Publicat

blocuri marasti 4 scaled.jpg






În ultimele opt luni, în Cluj-Napoca a început să vadă un nou trend, un val de listări pe piața rezidențială: investitorii care au cumpărat apartamente până în 2020, decid acum să vândă, arată o analiză a Nelidei Georj, co-fondator Connect Imobiliare.

Potrivit acesteia, motivația nu ține de pierderi, ci de nevoia de lichiditate și de o repoziționare strategică a capitalului – în special în propriile...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Târg de antichități și obiecte rare, în Cetatea Alba Carolina din Alba Iulia, fără manele și mici. Ce este interzis la vânzare

Publicat

noaptea muzeelor 2025 la alba iulia. Șapte motive să participi

Un târg de antichități cu o serie de reguli stricte pentru comercianți va avea loc în Cetatea Alba Carolina. Târgul se va defășura în Șanțurile Cetății Alba Carolina, în perioada 13-17 mai 2026. Însă, atmosfera va fi una total atipică față de târgurile de vechituri cu care căutătorii de chilipiruri sunt obișnuiți. 

Potrivit organizatorilor, cât se va desfășura târgul de antichități, din peisaj vor lipsi două ingrediente care dau viața și identitatea unui talcioc:...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe