Connect with us

ACTUALITATE

Concubinul femeii din Cluj care și-a lăsat copilul de 9 ani să moară acoperit de muște, ACHITAT. Bunica, sentință redusă

Publicat

judecator ciocan justitie e1591951447210.jpg

Judecătorii Curții de Apel Cluj l-au achitat, vineri, pe Sebastian Ciprian Oltean, concubinul femeii care și-a lăsat copilul în vârstă de 9 ani să moară în agonie, acoperit de muște și de larve, într-un pat îmbibat de urină.

Mama băiatului a fost condamnată deja, în toamna anului trecut, la 23 de ani de închisoare.

Inițial și concubinul primise o sentință de 19 ani de închisoare pentru comiterea infracţiunilor de complicitate la violenţă în familie, în varianta omorului calificat şi complicitate la rele tratamente aplicate minorului, însă a fost achitat la Apel.

Fuleki Elisabeta, bunica băiatului, care locuia împreună cu ei, a primit, tot vineri, o reducere a pedepsei aplicate pentru săvârşirea infracţiunilor de omor calificat în varianta violenţei în familie și rele tratamente aplicate minorului.

În final, inculpata va executa în detenţie pedeapsa de 16 ani de închisoare.

Victima, Valentin, un băiețel în vârstă de 9 ani din Dej, cu afecțiuni psihice, a fost lăsat să moară în agonie, după circa o lună de chin, având răni infectate, acoperit de fecale și larve de muște, pe o saltea putrezită.

Vezi mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Daniel Câșlariu, numit și „îngerul sărmanilor”, nominalizat la prestigiosul titlu „Omul Anului în România”

Publicat

daniel câșlariu, numit și „îngerul sărmanilor”, nominalizat la prestigiosul titlu

Publicitate

Într-un colț al României unde speranța se clădește cu greu, un om a reușit să aducă lumină și sprijin pentru comunitatea sa. După șase ani de muncă neobosită în județul Botoșani, acesta a fost nominalizat la prestigiosul titlu „Omul Anului în România”, o recunoaștere a dedicării sale pentru cei mai vulnerabili dintre noi.

„Este o onoare să fiu nominalizat, dar această distincție nu este doar a mea”, mărturisește cu emoție omul…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Expoziția personală CALIGRAFII PE STICLÃ. SEVA ÎNTREGULUI, cu lucrări semnate de artista Elena Oana Agapie, la Galeriile de Artă Botoșani

Publicat

expoziția personală caligrafii pe sticlÃ. seva Întregului, cu lucrări semnate

Publicitate

Muzeul Județean Botoșani găzduiește, în perioada 2 -16 octombrie 2025, în spațiul Galeriei ‘Colecția de Artă’, expoziția personală CALIGRAFII PE STICLÃ. SEVA ÎNTREGULUI, cu lucrări semnate de artista Elena Oana Agapie.

Expoziția cuprinde un număr de 33 de icoane și 33 de desene laice și încununează o viață de creație și trăire spirituală. Referindu-se la icoanele pe care le creează, artista menționează: ‘Pictez icoane din respect…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Vrei să fii pompier? 300 de locuri pentru tinerii care vor să devină salvatori

Publicat

vrei să fii pompier? 300 de locuri pentru tinerii care

Publicitate

300 de locuri sunt puse la dispoziția tinerilor care își doresc să urmeze cursurile Școlii de Subofițeri Pompieri și Protecție Civilă „Pavel Zăgănescu” din Boldești.

În sesiunea septembrie – decembrie 2025, au fost scoase la concurs 275 de locuri de subofițer de pompieri și protecție civilă și 25 de locuri de subofițer administrativ.

Calendarul concursului de admitere este următorul:

– până pe 17 octombrie 2025 (inclusiv în zilele de…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

MOMENTUL DE CULTURĂ. CU GEORGICĂ MANOLE (391)

Publicat

momentul de culturĂ. cu georgicĂ manole (391)

Publicitate

O rubrică realizată de profesor Georgică Manole, scriitor, epigramist

 DIN CAIETUL MEU DE ÎNSEMNĂRI

(DICȚIONAR SPECIAL)

DIN CAIETUL MEU DE ÎNSEMNĂRI

(DICȚIONAR SPECIAL)

 

Publicitate

REGULILE (VERSIFICATE) ALE CHIBIŢULUI DE ŞAH: Aparţin scriitorului Mihail Sadoveanu, cunoscut şi ca un mare iubitor al jocului de şah. Le-am întâlnit redate de Ştefan Bolea în

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe