Connect with us

EVENIMENT

Conferința de la Munchen: Ucraina susține că nu va ceda niciun kilometru de teritoriu pentru pace. O altă țară e amenințată de Rusia

Publicat

Ucraina susține că nu va ceda niciun kilometru de teritoriu pentru a fi restabilită pacea, la aproape un an de când liderul rus Vladimir Putin a dat startul războiului. Președintele Volodimir Zelenski a avertizat că o altă țară este amenințată de Rusia.

Ucraina refuză să cedeze din teritoriu

Ministrul ucrainean de externe, Dmitro Kuleba, a declarat, sâmbătă, la Conferința de Securitate de la Munchen, că țara sa nu va ceda din teritoriu în schimbul restabilirii păcii.

Oficialul a făcut această afirmație după ce fostul ministru de externe chinez, Wang Yi, anunțase la Munchen că Beijingul va prezenta în curând un plan de pace pentru Ucraina, dar fără să ofere detalii, urmând să se deplaseze direct la Moscova după Conferința de Securitate de la Munchen.

„Un rol jucat de China în căutarea păcii…

Citește mai mult pe impact.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Trei deținuți închiși pe viață și-au spus povestea dură, alături de colegii lor, într-un spectacol pe scenă la Alba Iulia

Publicat

video: trei deținuți închiși pe viață și au spus povestea dură,

Trei deținuți închiși pe viață și-au spus povestea dură de viață, alături de colegii lor de penitenciar, pe scenă la Alba Iulia. O poveste dură, dar reală, despre consumul de droguri, despre dependență, lupta cu demonii interiori și libertatea sufletului chiar dacă trupul este închis după gratii.

Prima regulă nescrisă a spectatorilor care intră într-o sală de spectacol este să uite tot ceea ce știu despre actorii care urcă pe scenă. Roluri, piese jucate, premii…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Noi măsuri propuse pentru protecția victimelor violenței domestice: agresorii, obligați la consiliere psihologică. PROIECT

Publicat

noi măsuri propuse pentru protecția victimelor violenței domestice: agresorii, obligați

Noi măsuri propuse pentru protecția victimelor violenței domestice. Parlamentarii propun noi măsuri pentru protecția victimelor violenței domestice. Agresorii ar putea fi obligați de către instanțe să urmeze consiliere psihologică, psihoterapie sau, după caz, să fie internați nevoluntar, în condițiile Legii sănătății mintale, prevede un proiect legislativ înregistrat recent la Senat. 

Totodată, dacă agresorii sunt consumatori de substanțe psihoactive, instanța poate…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Toamna și-a intrat în drepturi la Cluj. Frig, ploi și vânt la început de octombrie

Publicat

toamna cluj7.jpg






Clujenii au simțit din plin, în primele zile ale lunii octombrie, venirea toamnei autentice. După un septembrie blând și cu temperaturi peste media perioadei, vremea s-a schimbat radical.

Administrația Națională de Meteorologie (ANM), a emis joi, 2 octombrie, o informare meteo de frig, ploi și vânt puternic.

Avertizarea este valabilă până sâmbătă, 4 octombrie, la ora 10:00.

În intervalul menționat,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

31 octombrie: „Quest & Party la Palat” – petrecere tematică pentru copii de Halloween, la Palatul Principilor din Alba Iulia

Publicat

31 octombrie: „quest & party la palat” – petrecere tematică

Pe 31 octombrie, copiii între 7 și 11 ani sunt așteptați la „Quest & Party la Palat” – o petrecere tematică de Halloween organizată la Palatul Principilor din Alba Iulia.

Între orele 17:00 – 22:00, cei mici sunt așteptați la o seară magică unde istoria Transilvaniei se împletește cu povești fantastice! Prințese, vrăjitoare, prinți, căpcăuni (și orice alt personaj vor ei să fie) sunt așteptați să petreacă împreună, implicați în activități și ateliere…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe