Connect with us

EVENIMENT

UPDATE: Copil de 12 ani, lovit mortal de un camion, pe o șosea din județul Vaslui

Publicat

incident la o grădiniță din deva: o fetiță a ajuns
Arhivă foto

Un copil de 12 ani a decedat, miercuri după-amiază, după ce a fost lovit de un camion pe o șosea din județul Vaslui.

UPDATE ora 17.15: Victima a decedat

Victima a fost găsită în stare de inconștiență și cu multiple traumatisme produse în urma accidentului rutier.

Copilul a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean de Urgență Vaslui, însă în urmă cu aproximativ 20 minute, medicii au fost nevoiți să declare decesul.

Știrea inițială

Potrivit ISU Vaslui, Detașamentul de pompieri Vaslui intervine cu un echipaj SMURD tip C1 (terapie intensivă mobilă) pentru salvarea vieții unui copil în vârstă de 12 ani, copil care a fost lovit de un autocamion pe DN 15D, la intrarea în localitatea Ștefan cel Mare, comuna Ștefan cel Mare.

Din primele informații, copilul se află în stare de inconștiență.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Riscurile la care sunt expuse animalele atunci când în preajma lor se folosesc articole pirotehnice. Recomandările polițiștilor

Publicat

riscurile la care sunt expuse animalele atunci când în preajma

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba atrag atenția asupra riscurilor la care sunt expuse animalele atunci când, în preajma lor, se folosesc articole pirotehnice.

Zgomotele puternice le pot provoca animalelor, mai ales câinilor și pisicilor, reacții imprevizibile:

  • dezorientare,
  • probleme cardiace,
  • anxietate,
  • panică.

Polițiștii le recomandă cetățenilor să aibă grijă de animalele de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Gala Premiilor UMF Cluj. Marele Premiu ”Iuliu Hațieganu”: dr. Dafin Mureșan și colectivul extensiei Novara (Italia)

Publicat

umf.jpeg






Medicii de elită ai Clujului au fost onorați, joi seară, la Gala de Premiere a Universității de Medicină și Farmacie (UMF) ”Iuliu Hațieganu”, o sărbătoare desfășurată în cadrul Zilelor UMF care are loc în perioada 8-13 decembrie.

Evenimentul a fost deschis de rectorul Anca Buzoianu care a spus în mesajul transmis că anul 2025 a fost unul foarte bun pentru UMF.

”Viziunea mea ca decan a fost inițial…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Peste 300 de locuri de muncă sunt disponibile pentru români în Europa, prin EURES. Ce meserii sunt căutate și care sunt salariile

Publicat

peste 300 de locuri de muncă sunt disponibile pentru români

Peste 300 de locuri de muncă sunt disponibile pentru români în Europa. Angajatorii europeni oferă, prin intermediul EURES România, 307 locuri de muncă în țări precum Norvegia, Suedia, Italia, Germania, Olanda, Danemarca, Slovenia, Malta, Franța și Irlanda.

Sunt disponibile posturi în diverse domenii, de la lucrători în producție, mecanici, electricieni și bucătari, până la personal de punte, șoferi autobuz, fizioterapeuți și administratori IT.

Peste 300 de locuri de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

SÂMBĂTĂ: Concert de colinde cântate de elevi din Alba Iulia, la Catedrala Încoronării din municipiu

Publicat

sÂmbĂtĂ: concert de colinde cântate de elevi din alba iulia,

Albaiulienii sunt invitați sâmbătă, 13 decembrie, de la ora 19:00, la Catedrala Încoronării din Alba Iulia, la o seară de colinde cântate cu suflet de Corul „Codex Apulum”, Corul „Apulum” și elevii clasei a VI-a de la Seminarului Teologic Sfântul Simion Ștefan din municipiu, alături de dirijorul pr. prof. Nicolae Topîrcean. 

În luna decembrie, inimile noastre caută altfel de lumină. Nu pe cea care strălucește în oraș, ci pe aceea care se aprinde în oameni atunci…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe