Connect with us

EVENIMENT

UPDATE: Un copil de 7 ani a murit, după ce a căzut într-un canal, în județul Sibiu

Publicat

ambulanta

Un copil de 7 ani a fost transportat în stare gravă la spital, după ce a căzut într-un canal, în localitatea Buzd din județul Sibiu.

UPDATE: Potrivit SAJ Sibiu, copilul a decedat.

Potrivit Serviciulului Județean de Ambulanță Sibiu, la locul incidentului a fost trimis de urgență un echipaj de tip B2 pentru un copil de șapte ani, căzut într-un canal.

Potrivit sursei citate, la sosirea echipajelor copilul se afla în șoc cardip-respirator și hipotermie.

Echipajele medicale au început manevrele de resuscitare la fața locului, apoi acesta a fost transportat la Spitalul din Mediaș.

Știre în curs de actualizare.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Nicușor Dan la ieșirea din Catedrala Greco Catolică din Blaj a dat mâna cu mai mulți cetățeni, dar nu a făcut declarații

Publicat

video: nicușor dan la ieșirea din catedrala greco catolică din

Președintele României, Nicușor Dan a participat luni, 29 septembrie la înmormântarea cardinalului Lucian Mureșam, la Catedrala Greco Catolică din Blaj. 

Acesta a ajuns în jurul orei 12.45 în lăcașul de cult și a plecat după procesiunea religioasă. După ce a ieșit din catedrală, președintele Dan a dat mâna cu mai mulți cetățeni prezenți la evenimentul religios.

De asemenea a spus că Lucian Mureșan a construit o comunitate în jurul său la Blaj. Însă, acesta nu a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Peste 400 de tineri au luat parte la Friendship Challenge, un concurs interactiv în Cetatea Alba Carolina din Alba Iulia

Publicat

peste 400 de tineri au luat parte la friendship challenge,

Peste 400 de tineri au luat parte duminică, 19 septembrie, în Cetatea Alba Carolina la Emanoil Friendship Challenge. Friendship Challenge pune accentul pe importanța prieteniei și a anturajului, simulând situații reale care pun în dificultate și necesită rezolvare prin stategie și folosirea abilităților de colaborare, comunicare, negociere, influențare.

Rezultatul evenimentului a fost prezentat de reprezentanții Emanoil, într-un comunicat de presă.

Timp de trei ore, peste 400 de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Plata pensiilor prin Poșta Română, de 10 ori mai scumpă decât costul cu comisioanele bancare. Explicațiile ministrului Muncii

Publicat

plata pensiilor prin poșta română, de 10 ori mai scumpă

Plata pensiilor prin Poșta Română, de 10 ori mai scumpă decât costul cu comisioanele bancare, spune ministrul Muncii, Florin Manole. 

Ministrul a discutat la Prima TV și despre preferințele sale în materie de plăți și bacșișuri, dar și despre impactul economic al tranzițiilor către plățile digitale în sistemul de pensii, scrie Mediafax.

Întrebat dacă lasă bacșiș de obicei, Manole a răspuns că mai lasă atunci când merge la cafenea.

Referitor la modalitatea de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Proeuropenii câștigă detașat alegerile parlamentare din Republica Moldova. PAS are majoritate cu peste 50% din voturi

Publicat

vot stampile vot alegeri e1679916197713.jpg






Partidul proeuropean PAS a câștigat alegerile parlamentare organizate duminică, în Republica Moldova și poate asigura singur majoritatea, având 55 de mandate.

Conform rezultatelor prezentate, luni, de Comisia Electorală Centrală de la Chișinău, Partidul Acțiune și Solidaritate (PAS), din care provine președinta Maia Sandu și care îl are ca lider pe Igor Grosu, președintele Parlamentului, a obținut 50.20%…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe