Connect with us

EVENIMENT

Copil de patru ani rănit, după o traversare prin loc nepermis, în Galați

Publicat

trecere de pietoni

Un copil de patru ani din Galaţi, lăsat nesupravegheat, a ajuns la Spitalul de Pediatrie din localitate, după ce a fost lovit de o maşină în timp de traversa prin loc nepermis şi fără să se asigure, a declarat, sâmbătă, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Galaţi, Gabriela Costin.

''Un şofer în vârstă de 26 de ani, care circula la volanul unei maşini pe strada Aviator Vasile Craiu, a surprins şi accidentat un copil în vârstă de patru ani care traversa prin loc nepermis şi fără să se asigure. În urma impactului, copilul a fost rănit şi a fost transportat la Spitalul de Copii, iar poliţiştii au deschis în acest caz dosar penal pentru vătămare corporală din culpă'', a spus Gabriela Costin.

Copilul a fost internat în spital, având o fractură închisă de gambă. Starea lui de sănătate este stabilă.

Poliţiştii au stabilit că şoferul, care a fost primul care a sărit să îi acorde primul ajutor copilului, nu consumase alcool. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

De pe scenă, direct în sprijinul animalelor. Cimpoiul lui Andrei Oltean, solistul trupei E-AN-NA, vândut cu 5.500 de lei

Publicat

andrei oltean concert.jpg






Cimpoiul cu o puternică valoare sentimentală al lui Andrei Oltean, solistul și multi-instrumentistul trupei E-AN-NA, a fost vândut cu 5.500 de lei în cadrul unei licitații caritabile organizate la concertul aniversar de 10 ani al trupei, desfășurat pe 18 decembrie, la Arenele Romane din București.

Instrumentul, primit de artist la vârsta de 16 ani și folosit timp de peste un deceniu în turnee și concerte din...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. „Am fost împușcată la Revoluția de la Cluj. Aveam 17 ani”. Mărturia Cristinei Popa, care era la Fabrica de Bere

Publicat

cristina popa revolutionari2.jpg






Cristina Popa a fost împușcată în picior în 21 decembrie 1989, când clujenii au ieșit în stradă pentru libertate. O libertate pentru care a curs sânge, inclusiv al Cristinei, care avea doar 17 ani.

Revoluția română începuse deja la Timișoara, dar nimeni nu credea că și la Cluj se va întâmpla ce s-a întâmplat acolo.

„Aveam 17 ani, eram elevă în clasa a XII-a”

Cristina Popa este președinta...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Orientarea sportivă se extinde în școlile clujene: inteligență, mișcare și aventură în aer liber

Publicat

sport3.jpeg






Un sport care antrenează simultan mintea și corpul devine tot mai prezent în școlile din Cluj-Napoca, grație Clubului Sportiv Watch Out, sprijinului Federației Române de Orientare (FRO) și tehnologiei moderne.

Orientarea sportivă depășește treptat sfera cluburilor de nișă și devine parte integrantă a vieții școlare, ajungând în curți, parcuri și zone pietonale, unde elevii o pot practica direct și...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Romsilva: A scăzut volumul tăierilor ilegale în pădurile de stat. Care este valoarea pagubelor, în primele 9 luni ale anului

Publicat

prețul mediu al unui metru cub de lemn va crește

Volumul tăierilor ilegale în pădurile proprietatea publică a statului a fost de 13.315 metri cubi (mc), în primele nouă luni ale anului 2025, în scădere cu 10% fața de aceeași perioadă din 2024, când s-au consemnat 14.671 mc, potrivit datelor furnizate de Regia Națională a Pădurilor - Romsilva, administratorul pădurilor statului. Potrivit regiei, valoarea pagubelor depășește 6 milioane de lei. 

Datele Romsilva arată că s-au întocmit procese verbale de constatare a...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe