Connect with us

EVENIMENT

Copilaș de 2 ani, rănit într-o coliziune pe o stradă din Galați. Unul dintre șoferi a fugit de la locul accidentului

Publicat

arhiva foto

Un copilaș de 2 ani a fost rănit în urma unui accident rutier produs sâmbătă seară, în municipiul Galați. Două autoturisme s-au ciocnit, iar unul dintre șoferi a fugit de la locul accidentului. Polițiștii au descoperit că acesta nu avea permis de conducere.

Potrivit IPJ Galați, accidentul s-a produs vineri, în jurul orei 18.20, la intersecția străzilor Victor Papilian și Milcov din municipiul Galați.

Polițiștii Biroului Rutier Galați au stabilit că în accident au fost implicate două autoturisme, iar în urma impactului un copil de 2 ani a fost rănit.

După producerea impactului, unul dintre conducătorii auto a părăsit locul faptei.

Polițiștii l-au identificat în scurt timp, constatând că este vorba despre un bărbat de 29 de ani, care nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

Bărbatul a fost reținut, pe bază de ordonanță, pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat Parchetului, în vederea dispunerii unei măsuri preventive.

În cauză, polițiștii continuă cercetările pentru comiterea infracțiunilor de vătămare corporală din culpă, conducere fără permis și părăsirea locului accidentului .

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

ChatGPT Sănătate, lansat de OpenAI: Va permite răspunsuri la întrebări medicale concrete, va citi analizele și va oferi sfaturi

Publicat

chatgpt sănătate, lansat de openai: va permite răspunsuri la întrebări

ChatGPT Sănătate, lansat de OpenAI: Aplicația va permite răspunsuri la întrebări medicale concrete, citirea rezultatelor analizelor de sânge și oferirea de sfaturi de sănătate adaptate utilizatorului.

Platforma condusă de Sam Altman a subliniat faptul că sănătatea este unul dintre cele mai populare subiecte pe care utilizatorii le discută cu asistentul lor de inteligență artificială.

Vezi și: Noul sistem AI de diagnosticare medicală este de 4 ori mai eficient decât medicii...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Drama unei tinere căsătorite cu un deținut care a ucis-o după eliberarea din pușcărie. Caz judecat la Curtea de Apel Alba Iulia

Publicat

drama unei tinere căsătorite cu un deținut care a ucis o

59 de femicide au avut loc în România, în anul 2025. Unul dintre ele este greu de descris în cuvinte. Este cazul unei tinere din Hunedoara, Adriana, care a fost ucisă de soțul său în bătaie. A lovit-o timp de 15 minute cu un scaun, a rupt o mătură de ea și a lovit-o cu pumnii și picioarele. În timp ce femeia se văita de durere, acesta s-a culcat lângă ea. Când s-a trezit, a văzut că Adriana era moartă.

După o condamnare la Tribunalul Hunedoara, criminalul, Augustin Lucian...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

11 ianuarie: Ziua Națională a Artei Fotografice în România. A fost aleasă în onoarea lui Carol Popp de Szathmáry

Publicat

11 ianuarie: ziua națională a artei fotografice în românia. a

Ziua Națională a Artei Fotografice în România este marcată anual la data de 11 ianuarie, fiind dedicată recunoașterii rolului esențial pe care fotografia îl are în documentarea istoriei, în exprimarea artistică și în viața cotidiană.

Această zi reprezintă un prilej de omagiere a fotografilor români, profesioniști sau amatori, care contribuie la păstrarea memoriei vizuale a societății.

Vezi și FOTO: Alba Iulia în anii 80, într-o fotografie inedită. Cum arăta zona...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CNAS: Fără bilet de trimitere și fără costuri. Reguli noi pentru pacienții din Programele Naționale de Sănătate

Publicat

doctor g8b2bcdcd2 640.jpg






Casa Națională de Asigurări de Sănătate a publicat vineri lista actualizată a serviciilor medicale incluse în pachetul de bază care completează Programele Naționale de Sănătate. Noile reguli explică clar cum se acordă și cum se decontează spitalizările de zi, precum și modul în care se fac investigațiile paraclinice de tip „Monitor”.

Măsurile se aplică atât pacienților asigurați, cât și anumitor...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe