Connect with us

EVENIMENT

Coronavirus/ Încă două persoane au murit în România: un bărbat de 57 de ani și altul de 70 de ani, ambii din Timiș. Numărul deceselor a ajuns la 46

Publicat

coronavirus

În România au fost anunțate, luni, încă două decese ale unor persoane infectate cu coronavirus: un bărbat de 57 de ani și altul de 70 de ani, ambii din județul Timiș.

Deces 45: Bărbat, 57 de ani, județul Timiș. În data de 27 martie 2020 s-au recoltat probe biologice pentru COVID-19 care au fost testate la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase Timișoara. Rezultatul testării, comunicat în data de 28 martie a confirmat că pacientul este pozitiv.

Data decesului: 29 martie 2020 – Spitalul de Boli Infecțioase Timișoara

Patologie preexistentă: Cardiopatie; TBC; Diabet zaharat tip II

Contact familie – Germania

Deces 46: Bărbat, 70 de ani, județul Timiș. În data de 27 martie 2020 s-au recoltat probe biologice pentru COVID-19 care au fost testate la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase Timișoara. Rezultatul testării, comunicat în data de 28 martie a confirmat că pacientul este pozitiv.

Data decesului: 29 martie 2020 – Spitalul de Boli Infecțioase Timișoara.

Patologie preexistentă: Cardiopatie; Diabet zaharat tip II

Contact cu caz confirmat

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Copil de 15 ani, la volanul mașinii care s-a răsturnat la Săndulești, Cluj. Este cercetat pentru conducere fără permis

Publicat

accident turda bun.jpg

Un copil se afla la volanul mașinii care s-a răsturnat în afara părții carosabile, sâmbătă, la Săndulești.

Acesta a fost transportat la spital cu multiple traumatisme.

Copil de 15 ani, la volanul mașinii care s-a răsturnat la Săndulești

Potrivit reprezentanților IPJ Cluj accident de circulație s-a produs pe DJ107L, în localitatea Săndulești, în jurul orei 7.00.

Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat că, un minor de 15 ani, din…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Știi cum să alegi un televizor nou? Costul real al produselor, în funcție de consumul de energie electrică

Publicat

Știi cum să alegi un televizor nou? costul real al

Știi cum să alegi un televizor nou? InfoCons a realizat un studiu cu privire la costul real al Televizoare LED si OLED ce se comercializează pe piața din România. Au fost analizate 10 tipuri de televizoare LED si OLED.

Consumul de energie (kWh / ora funcționare) pentru televizoarele LED si OLED variază între 0,032 kWh și 0.1 kWh. Media consumului lunar de energie pentru televizoarele LED si OLED analizate, luând în considerare că acesta funcționeaza o oră zilnic, este de 2.12 kWh,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Marcel Boloș vrea să mute o sumă uriașă la IMM-uri, din PNRR. Schimbare majoră la finanțare: împrumut garantat și grant de succes

Publicat

marcel boloș vrea să mute o sumă uriașă la imm uri,

Marcel Boloș vrea să mute o sumă uriașă la IMM-uri, din PNRR și a anunțat o schimbare majoră la modul de finanțare: împrumut garantat și grant de succes.

Ministrul Investiţiilor şi Proiectelor Europene, Marcel Boloș a vorbit vineri la Alba Iulia despre modul în care România negociază cu Comisia Europeană relocarea în cadrul PNRR a unei sume mari de bani pentru zona de competitivitate economică.

Concret, banii s-ar duce spre sectorul IMM-urilor. Dar, măsura ar veni la pachet…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Polițiștii SAS din Alba Iulia, vizitați de elevii din Ciugud. Activități ”Școala altfel” în Alba

Publicat

foto: polițiștii sas din alba iulia, vizitați de elevii din

Polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale (SAS) și cei ai Biroului Pregătire Profesională au primit vizita elevilor din Ciugud, în cadrul unei activități ”Școala altfel”.

Cei mici au aflat care este misiunea polițiștilor și au văzut cum se antrenează aceștia.

Bucuria a fost și mai mare atunci când și-au făcut apariția câinii Tina și Bruno, însoțiți de polițiștii Compartimentului Canin din cadrul Serviciului Criminalistic.

Polițiștii răspund…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe