Connect with us

EVENIMENT

Coronavirus/ S-a înregistrat primul deces din rândul personalului medical infectat: un ambulanțier de 53 de ani, din Suceava

Publicat

coronavirus sursa isu timis

Ministerul Sănătății a anunțat, marți seară, primul deces în urma infectării cu noul coronavirus în rândul personalului medical, fiind vorba despre un ambulanțier în vârstă de 53 de ani, din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean Suceava.

Potrivit autorităților, bărbatul a prezentat simptomatologie COVID 19 în data de 24 martie 2020. A fost testat și a primit rezultatul pozitiv in data de 30 martie 2020. Acesta a fost internat la domiciliu și nu a acceptat internarea. A decedat la domiciliu astazi, 7 aprilie 2020.

”Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru își exprimă regretul față de această pierdere și transmite condoleanțe familiei. Ministrul Sănătății este alaturi de personalul medical din cadrul SAJ Suceava”, transmit reprezentanții ministerului.

În prezent, conform raportărilor din teritoriu la INSP, un număr de 699 cadre medicale sunt infectate cu noul coronavirus.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Amendă URIAȘĂ pentru anvelope de vară pe autostradă. Șoferiță din Alba, ”taxată” de polițiștii rutieri

Publicat

amendă uriaȘĂ pentru anvelope de vară pe autostradă. Șoferiță din

O șoferiță din Alba Iulia s-a ales cu o amendă uriașă din partea polițștilor rutieri. Acesta a fost oprită pentru un control de rutină pe Autostrada A1. Însă ceva le-a atras atenția polițiștilor. 

Autoturismul condus de tânăra din Alba Iulia avea montate anvelope de vara, în condițiile în care de o săptămâna județul Alba este sub zăpadă. Cazul a fost comunicat de reprezentanții IPJ Alba, vineri, 9 ianuarie 2026. 

Potrivit IPJ Alba, la data de 8 ianuarie 2026,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Rochii pentru fete Reserved – cum alegi cel mai potrivit model pentru fiica ta? (P)

Publicat

rochii pentru fete reserved – cum alegi cel mai potrivit

Părinții caută din ce în ce mai des haine care nu sunt doar frumoase, ci și practice. De ce se bucură rochiile Reserved de o popularitate atât de mare?

În primul rând, pentru că îmbină confortul cu stilul. Fetele le poartă cu plăcere – datorită croielilor și culorilor se simt speciale, iar părinții apreciază calitatea materialelor și durabilitatea execuției. Astfel, rochiile nu sunt piese vestimentare „pentru o clipă”, ci fac parte din ținutele de zi cu zi, potrivite...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cinci localităţi din Cluj sunt tot fără curent. 425 de familii afectate

Publicat

curent electric e1609776196527.jpg






Deşi susţin că lucrătorii săi au depus eforturi mari pentru remedierea situaţiilor în care condiţiile meteorologice au întrerupt alimentarea cu energie electrică în mai multe zone, în judeţul Cluj încă existau în cursul nopţii cinci localităţi care nu beneficiază de current, fiind afectate 425 de familii.

Cinci localităţi din Cluj, fără curent

“În arealul DEER, mai sunt 9 localități/comune...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ONG-ul ”Prietenii lui Azor” care se ocupă de câinii fără stăpâni din Alba Iulia a câștigat un proiect susținut de Star Assembly

Publicat

ong ul ”prietenii lui azor” care se ocupă de câinii fără

Asociația ”Prietenii lui Azor” ONG-ul din Alba Iulia care se ocupă de salvarea animalelor, dar în special de cățeii din adăpostul public al municipiului, vor continua proiectele și în 2026. 

Mai exact, asociația a câștigat un proiect susținut financiar de Mercedes-Benz / Star Assembly & Star Transmission. Drept urmare, campaniile de sterilizare gratuită vor continua și în 2026.

”Proiectul nostru a fost selectat și susținut printr-o sponsorizare oferită de Mercedes-Benz...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe