Connect with us

EVENIMENT

Crimă în Drobeta Turnu Severin: Femeie ucisă pe stradă cu un topor

Publicat

politia nu treceti

O femeie de 45 de ani a fost ucisă, joi dimineaţa, pe o stradă din Drobeta Turnu Severin, după ce i-au fost aplicate mai multe lovituri în cap cu un topor.

Autorul faptei nu a fost încă identificat de anchetatori, cazul fiind preluat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Mehedinţi, care a deschis un dosar penal pentru comiterea infracţiunii de omor.

„Este înregistrat un dosar penal la Parchetul de pe lângă Tribunalul Mehedinţi care are ca obiect comiterea infracţiunii de omor. S-a reţinut faptul că, în data de 29 august 2019, în jurul orei 5,00, în timp ce se afla pe o alee ce face legătura între strada Orly şi Bulevardul Mihai Viteazul, din Drobeta Turnu Severin, persoane necunoscute i-au aplicat multiple lovituri victimei care i-au produs un traumatism cranian sever deschis cu înfundare, plăgi multiple craniene, leziuni care au condus decesul femeii. A fost începută urmărirea penală, iar din concluziile preliminare ale medicului legist rezultă că a fost lovită cu un obiect tăietor despicător. Deocamdată nu ştim cine este autorul şi se fac cercetări pentru stabilirea acestuia”, a declarat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Mehedinţi, Lavinia Şişman. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Tragedie la Aiud. Un bărbat de 62 de ani a fost găsit decedat, pe o stradă din municipiu. Polițiștii efectuează cercetări

Publicat

tragedie la aiud. un bărbat de 62 de ani a

Tragedie la Aiud. Un bărbat de 62 de ani din municipiu a fost găsit decedat, vineri dimineața, pe o stradă din localitate. 

Potrivit IPJ Alba, în dimineața zilei de 7 noiembrie 2025, polițiștii din municipiul Aiud au fost sesizați, prin SNUAU 112, de către o femeie cu privire la faptul că, pe strada Ion Creangă din Aiud, se află un bărbat decedat.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au identificat cadavrul unui bărbat, în vârstă de 62 de ani, din municipiul…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sâmbătă: Alba Iulia găzduiește finala Campionatului Național RFL Flag 2025. Competiția va avea loc pe Stadionul din Micești

Publicat

sâmbătă: alba iulia găzduiește finala campionatului național rfl flag 2025.

Sâmbătă, 8 noiembrie, de la ora 09:00, Stadionul Micesti – Groapa Rotundă devine gazda finalei Campionatului Național RFL Flag 2025, competiție care reunește cele mai bune echipe de flag football din România – varianta fără contact a fotbalului american, un sport dinamic, strategic și accesibil tuturor.

Competiții:

  • Categoria Open: Bucharest Titans, Chișinău Sentinels, Cluj Crusaders, Mureș Monsters, Reșița Locomotives, Timișoara 89ers, TuneSquad Reșița
  • Categoria U19:…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Auchan dă startul Black Friday 2025: peste 1.500 de produse cu reduceri de până la 50% în magazine și pe auchan.ro

Publicat

auchan black friday.jpg






Auchan România anunță lansarea campaniei Black Friday 2025, care se va desfășura în perioada 5–18 noiembrie, atât în magazinele fizice, cât și online, pe auchan.ro. Cumpărătorii vor avea parte de peste 1.500 de produse cu reduceri semnificative, dintr-o gamă variată de categorii, de la electrocasnice și băuturi premium, la produse de îngrijire personală, jucării, alimente și articole de sezon.

Campania…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Liceele au acces la program pilot pentru descentralizarea ofertei educaționale și extinderea competențelor elevilor

Publicat

an școlar 2024 2025. Școlile trebuie să înființeze comisie de prevenire

Ministerul Educației a a anunțat că a lansat Programul Național pentru pilotarea sistemică de planuri-cadru în învățământul liceal. Unitățile de învățământ au posibilitatea să-și extindă oferta educațională.

Au acces la program toate liceele de stat, particulare sau confesionale. Condiția este ca acestea să funcționeze la forma de învățământ cu frecvență zi, transmite ministerul.

Sunt incluse unitățile care oferă predare în limbile minorităților…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe