Connect with us

ACTUALITATE

CRIMĂ în Săptămâna Mare în Moldovenești. O femeie și-a ucis soțul, cu 30 de ani mai în vârstă decât ea

Publicat

mort cadavrau bun.png

O crimă a avut loc marți în comuna Moldovenești din județul Cluj, criminaliștii de la Poliție și procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Cluj declanșând o anchetă în acest caz.

Surse judiciare au declarat pentru Cluj24 că o femeie în vârstă de 29 de ani și-a omorât soțul, care era cu peste 30 de ani mai în vârstă decât ea, având 66 de ani.

Citește și Detalii șocante în cazul crimei din Bihor. Cadavrul femeii, găsit pe un câmp, învelit în saci menajeri. Criminalul, căutat de polițiști

Anchetatori încearcă să afle motivele care au determinat-o pe femeie să își ucidă soțul.

Femeia e audiată de procurori, iar din primele informații omorul a avut loc în urma unei certe între cei doi soți.

 

Vezi mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Ajutor de stat pentru acvacultură: Cât vor primi producătorii cu amenajări piscicole pentru motorina utilizată

Publicat

ajutor de stat pentru acvacultură: cât vor primi producătorii cu

Publicitate

Guvernul României a stabilit cuantumul ajutorului de stat pentru sectorul acvaculturii, prin care se acordă reduceri la acciza motorinei.

Măsura sprijină operatorii economici din domeniul acvaculturii prin rambursarea diferenței dintre acciza standard și acciza redusă pentru cantitățile de motorină utilizate în activitățile specifice sectorului, în anii 2024 și 2025, potrivit unui comunicat al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Zeci de amenzi și incidente surprinse video de Poliția Locală. Consumul de alcool în Centrul Istoric, aproape o banalitate

Publicat

zeci de amenzi și incidente surprinse video de poliția locală.

Publicitate

Minivacanța de la finele săptămânii trecute a fost una agitată pentru polițiștii locali din Botoșani, care au intervenit în numeroase situații pentru menținerea ordinii publice și siguranței cetățenilor.

În perioada 30 mai – 1 iunie, au fost aplicate 42 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 12.660 lei și 28 de puncte de penalizare.

Cele mai frecvente probleme au fost legate de consumul de alcool în spații publice, parcări…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Investiție majoră în Bălușeni: Rețea de gaze naturale cu finanțare de 2 milioane de euro, sprijinit de Guvern

Publicat

investiție majoră în bălușeni: rețea de gaze naturale cu finanțare

Publicitate

Comuna Bălușeni intră pe harta localităților moderne din județul Botoșani, odată cu semnarea contractului de finanțare pentru un proiect vital: înființarea rețelei de gaze naturale. Evenimentul a avut loc astăzi, la sediul Ministerului Dezvoltării, unde primarul Claudiu Doroftei a parafat documentele oficiale care deschid drumul spre implementarea investiției.

Proiectul este susținut financiar prin Programul Național de Investiții „Anghel…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Scene indecente în Cimitirul Pacea: Un bărbat din Răchiți, amendat pentru gesturi obscene și faptul că își arăta părțile intime

Publicat

scene indecente în cimitirul pacea: un bărbat din răchiți, amendat

Publicitate

Incident șocant în Cimitirul Pacea din municipiul Botoșani. Un bărbat a fost surprins în stare indecentă, efectuând gesturi obscene chiar în incinta cimitirului, în plină zi. Evenimentul s-a petrecut în data de 30 mai, în jurul orei 16:20, iar polițiștii locali aflați în patrulare au fost alertați de cetățeni revoltați de cele întâmplate.

Ajunși de urgență la fața locului, polițiștii au constatat că sesizarea se confirmă. Bărbatul,…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe