Connect with us

EVENIMENT

Crimă infernală în județul Ilfov. Un bărbat e bănuit că a omorât o vârstnică și a lăsat-o căzută în curte

Publicat

Polițiștii orașului Buftea au fost sesizați duminică prin apel 112 de către un bărbat, că în curtea unui imobil este căzută o femeie.

Imediat s-au deplasat la fața locului politistii din Buftea, criminaliști și polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ilfov precum si procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ilfov, pentru efectuarea activităților specifice din competență.

Echipaj medical, după efectuarea manevrelor de resuscitare, a declarat decesul victimei.

Victima a fost identificată, fiind vorba despre o femeie în vârstă de 83 de ani. A fost identificat și presupusul autor al crimei, un bărbat în vârstă de 39 de ani, din Ilfov.

Bărbatul a fost depistat de polițiști și condus la sediul Parchetul de pe lângă Tribunalul Ilfov, pentru cercetări, potrivit IPJ ilfov.

Suspectul a fost reținut pentru 24 de ore, urmând ca marți să fie prezentat judecătorului de drepturi și libertăți, cu propuneri legale.

Se efectuează cercetări într-un dosar penal deschis pentru omor, urmărirea penală fiind în competența exclusivă a procurorului de caz, din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ilfov.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Indemnizația de hrană pentru personalul din învățământ, în 2026. A fost redus pragul salariilor nete până la care se acordă

Publicat

titularizare 2026: calendarul oficial al concursului. când sunt înscrierile, inspecțiile

Indemnizația de hrană pentru personalul din învățământ, în 2026. Începând din luna februarie, doar profesorii și angajații din educație cu salarii nete de până la 6.000 de lei inclusiv vor beneficia de indemnizație de hrană, prevede un ordin publicat marți în Monitorul Oficial. 

Până în prezent, pragul de acordare pentru indemnizația de hrană lunară era salariul de 8.000 de lei net, potrivit Ordinului ministrului Educației nr. 4.441/2024.

Indemnizația de hrană...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Kaufland respinge acuzațiile privind finanțarea unei tabere pentru adolescenți din Cluj. Clarificări după solicitările SOS

Publicat

kaufland e1599646673462.jpg






Kaufland România respinge ferm informațiile apărute în spațiul public privind presupusa finanțare a unei tabere pentru adolescenți organizate de Asociația ACCEPT și susține că orice asociere a companiei cu proiectul este falsă și neautorizată.

„În contextul informațiilor false apărute în spațiul public privind presupusa susținere a unei tabere organizate de Asociația ACCEPT, Kaufland România face...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Blocaj la CCR, înainte de decizia pe pensiile speciale ale magistraților. Un judecător a intrat în concediu paternal

Publicat

judecătorii ccr care absentează ar putea fi sancționați. proiect pentru

Blocaj la CCR: Decizia Curții Constituționale privind pensiile magistraților rămâne incertă, după ce unul dintre judecătorii implicați în deliberări a intrat în concediu. Potrivit unor surse din CCR, acest lucru face imposibilă pronunțarea unei hotărâri.

Curtea Constituțională va fi nevoită miercuri, 11 februarie, să amâne din nou decizia pe reforma pensiilor magistraților, din cauză că judecătorul Gheorghe Stan zis Geani a intrat în concediu paternal, au declarat pentru...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

UE înăsprește regulile privind imigrația: Solicitanții pot fi trimiși în țări din care nu provin

Publicat

ue înăsprește regulile privind imigrația: solicitanții pot fi trimiși în

Uniunea Europeană înăsprește regulile privind imigrația. Parlamentul European a adoptat marți două proiecte importante privitoare la trimiterea solicitanților de azil în țări din afara UE.

Regulile au fost adoptate grație unei alianțe a dreptei și extremei drepte, fiind criticate de politicienii de stânga.

Parlamentul European a adoptat două texte cheie care vor înăspri regulile privind imigrația, potrivit Le Figaro, citat de Mediafax.

Statele membre ale UE vor putea de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe