Connect with us

EVENIMENT

Crimă într-o localitate din județul Hunedoara. Femeie de 45 de ani, ucisă în bătaie de concubin

Publicat

politia

O femeie de 45 de ani a fost găsită, marți dimineața, decedată în propria locuință, iar presupusul criminal este concubinul femeii.

Potrivit IPJ Hunedoara, Poliția Orașului Simeria a fost sesizată cu privire la faptul că într-o locuință din localitate se află cadavrul unei femei în vârstă de aproximativ 45 de ani.

La fața locului s-a deplasat echipa operativă, care a demarat primele cercetări și a stabilit faptul că prezumtivul autor al faptei de omor este un bărbat de 67 de ani, din localitate, aflat în custodia polițiștilor.

Acesta se pare ca ar fi concubinul femeii și ar fi agresat-o cu un corp contondent, pe fondul consumului de alcool.

În cauză se efectuează cercetări sub coordonarea Parchetului de pe lângă Tribunalul Hunedoara, în vederea stabilirii circumstanțelor în care s-a comis fapta și a luării măsurilor legale.

Conform sursei citate, polițiștii nu au fost sesizați anterior cu privire la posibile fapte de violența între cei doi foști concubini.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Portalul Medical al Pacienților. Un nou pas spre digitalizarea serviciilor oferite de Spitalul Clinic Județean de Urgență Cluj

Publicat

spitalul clinic e1598975591957.jpg






Portalul medical al pacienților este cel mai nou serviciu online implementat de SCJU Cluj, care vine în sprijinul pacienților și al profesioniștilor din sănătate prin crearea unei platforme integrate care cuprinde dosarul electronic al pacientului, posibilitatea efectuării programărilor în sistem online și rezultatele analizelor medicale.

Portalul pacienților face parte dintr-un proiect de investiții cu fonduri...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

MESAJE deosebite, frumoase și haioase de Ziua Îndrăgostiților. SMS-uri pentru persoana iubită, de trimis pe 14 februarie

Publicat

mesaje deosebite, frumoase și haioase de ziua Îndrăgostiților. sms uri pentru

Mesaje de Ziua Îndrăgostiților. Declararea sentimentelor pentru persoana iubită este binevenită în orice zi a anului. Însă un mesaj mai special pe 14 februarie este încă o dovadă a prețuirii pentru omul ales.

Ziua de 14 februarie este una dintre cele mai speciale din an, atât pentru îndrăgostiți, cât și pentru cei singuri, care văd în această zi o oportunitate de a-și găsi perechea.

Vă prezentăm o selecție de mesaje de Valentine`s Day, pe care le puteți trimite...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Fugar din Cluj, încătușat și dus direct la Aiud. Condamnare grea pentru infracțiuni cu arme

Publicat

arestat.webp.webp






Final pentru un bărbat din județul Cluj care a încercat să se sustragă executării pedepsei. Polițiștii din Aiud l-au depistat pe 12 februarie 2026 pe bărbatul de 49 de ani din Viișoara, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.

Condamnarea, pronunțată de Judecătoria Turda, este una severă, 4 ani și 5 luni de detenție pentru nerespectarea regimului armelor și munițiilor,...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Atac cibernetic la Universitatea Babeș-Bolyai Cluj. Site-ul FSEGA, compromis de hackeri

Publicat

site fsega compromis sursa economedia.ro .png






Website-ul Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor (FSEGA) din cadrul Universitatea Babeș-Bolyai a fost vineri ținta unui atac informatic de tip defacement, care a dus la compromiterea interfeței publice și la întreruperea temporară a funcționării platformei online.

Potrivit primelor informații, atacatorii au reușit să încarce pe server un script malițios de tip WebShell, obținând astfel...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe