Connect with us

EVENIMENT

CRIMĂ ORIBILĂ în Vâlcea. Un vâlcean a dat cu nepoțica lui de nici 3 ani de pământ. Fetița a murit

Publicat

dublă crimă în județul cluj. Și a ucis cu sânge rece

Un vâlcean a fost arestat pentru 30 de zile după ce, iritat că plânge, a dat cu nepoțica lui de nici 3 ani, care îi fusese încredințată, de pământ. Fetița a murit două zile mai târziu la spital.

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Vâlcea au dispus, miercuri, punerea în mișcare a acțiunii penale față de un inculpat aflat în stare de reținere pentru omor asupra unui membru de familie.

Din probatoriul administrat a rezultat, potrivit unui comunicat transmis de Parchetul de pe lângă Tribunalul Vâlcea, că, în seara zilei de 10 septembrie, inculpatul, aflat acasă, în comuna Câineni, județul Vâlcea, iritat că nepoata lui (fetița surorii sale- n.r.) în vârstă de 2 ani și 11 luni, care îi fusese încredințată de părinții acesteia spre creștere și educare în lipsa acestora, plângea, „a exercitat cu intensitate acte de violență asupra minorei, respectiv a aruncat-o și a proiectat-o pe podeaua din ciment a imobilului”, împrejurări în care victima a suferit un politraumatism cu traumatism cranio cerebral (cu hemoragie meningo- cerebrală) și traumatism abdominal (cu ruptură hepatică, contuzie renală dreapta și hemoperineu consecutiv).

 

CRIMĂ ORIBILĂ în Vâlcea. Un vâlcean a dat cu nepoțica lui de nici 3 ani de pământ. Fetița a murit: a fost arestat

 

Leziunile au dus la decesul victimei pe 12 septembrie la Spitalul de Pediatrie din Sibiu.

În urma propunerii de arestare preventivă adresată judecătorului de drepturi și libertăți de la Tribunalul Vâlcea, a fost emis pe numele inculpatului un mandat de arestare preventivă, pe o perioadă de 30 de zile. MEDIAFAX

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Mobilizare puternică în diaspora la alegerile prezidențiale. Prezența la vot la ora 9 este aproape dublă față de primul tur

Publicat

prezența la vot prezidențiale 2025 ora 15.00 în alba: peste

Mobilizare puternică în diaspora: Aproximativ 240.000 de alegători au votat în diaspora, până sâmbătă la ora 9:00, la turul al doilea al alegerilor prezidențiale, potrivit datelor furnizate în timp real de Autoritatea Electorală Permanentă. Este vorba despre 1,34 din numărul total de alegători, aproape dublu față de primul tur. 

Conform AEP, de la deschiderea urnelor, respectiv de vineri până sâmbătă, la ora 3:00, s-au prezentat la vot peste 241.000 de cetățeni…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

U-BT Cluj-Napoca, victorie clară în primul meci al semifinalei la baschet: 105 – 85 cu CS Vâlcea 1924

Publicat

basc e1747459196326.jpg

U-BT Cluj-Napoca, campioana en titre, a câştigat clar primul meci al semifinalei Ligii Naționale de baschet masculin cu CS Vâlcea 1924 Râmnicu Vâlcea, cu scorul de 105-85, vineri seara, pe teren propriu, în BT Arena, arată Agerpres.

Zavier Marquis Simpson, cu 19 puncte și 7 pase decisive, Zachary Scott Hankins, cu 17 p. 3 recuperari, si Dennis Jerome Seeley Jr. cu 16 p. 3 rec, au fost artizanii victoriel echipei ardelene, primul fiind desemnat MVP-ul partidei.

De la CS…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Momente inedite duminică, în Cetatea Alba Carolina: Acrobații la înălțime, păpuși gigant, concert cubanez și spectacol cu foc

Publicat

momente inedite duminică, în cetatea alba carolina: acrobații la înălțime,

O serie de momente inedite vor avea loc în Cetatea Alba Carolina, duminică, 18 mai. Este vorba despre o premieră în cadrul Festivalului Internațional de Teatru Povești. Deoarece a doua zi de festival se suprapune cu al doilea tur al alegerilor prezidențiale, organizatorii s-au decis să mute festivalul în aer liber. 

Drept urmare Cetatea din Alba Iulia va fi ”asaltată de păpuși gigant”, dar spectatorii vor avea parte și de acrobații la înălțime, un concert pe ritmuri…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sâmbătă în Festivalul de Teatru de la Alba Iulia: Florin Piersic Jr. în ”Tzuki și Tati” și Tertium Non Datur de Silviu Purcărete

Publicat

sâmbătă în festivalul de teatru de la alba iulia: florin

Festivalul Internațional de Teatru ”Povești” începe în forță la Alba Iulia cu două spectacole foarte diferite atât în subiect, dar și în concepția lor. Însă sunt semnate de trei nume mari ale scenei românești.

Vorbim despre Florin Piersic Jr., Marius Bodochi și Silviu Purcărete.

Este vorba despre ”Tzuki și Tati” și ”Tertium Non Datur”.

”Tzuki și Tati” este o comedie în regia lui Florin Piersic Jr. la care se alătură pe scenă Marius Bodochi. Pe Marius…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe