ACTUALITATE
Criza furnizării apei. 115 localităţi afectate, printre care şi din Cluj. Anunţul ministrului Mediului
Ministrul Mediului, Apelor şi Pădurilor, Barna Tanczos, susţine că România nu se confruntă cu o criză de furnizare a apei potabile la nivel naţional chiar dacă multe lacuri de acumulare sunt la un nivel de umplere de numai 68%.
El recomandă populaţiei să fie responsabilă în această perioadă cu privire la modul cum utilizează apa potabilă.
VEZI ŞI:
„Nu e apă de două zile în ombilicul luxului imobiliar, Cluj”. „Incompetenţă şi nesimţire”. Fost purtător de cuvânt al Guvernului
„Trebuie să ştim că foarte multe lacuri de acumulare chiar dacă sunt undeva la 68% nivel de umplere,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
VIDEO: Municipiul Botoșani, în duh de rugăciune la a III-a ediție a Atelierului de Muzică Psaltică: Prof. Adrian Sîrbu, glasul care aprinde inimile tinerilor
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
FOTO&VIDEO: Asociația „Nectarie & Prietenii” și Școala Iurești marchează o nouă activitate în proiectul „O zi de bucurie pentru fiecare copil”
Citește mai mult pe Botosani24.ro


