EVENIMENT
Cu cât se vinde bancnota de 25 de lei pe OLX. Este una dintre cele mai căutate

Colecționarii de obiecte vechi pot câștiga sume mari de bani de pe urma lor, asta dacă le vor scoate la vânzare pe site-ul OLX. Cei care dețin o bancnota de 25 de lei, de pe vremea lui Nicolae Ceaușescu, pot obține un preț fabulos dacă se decid să se despartă de aceasta.
Banii vechi au ajuns la mare căutare
Banii vechi, care pentru majoritatea oamenilor nu mai au nicio valoare, sunt la mare căutare de colecționarii din întreaga lume.
În prezent bancnota de 25 de lei, de pe vremea lui Nicolae Ceaușescu, din anul 1966, se vinde cu o sumă impresionantă pe site-ul OLX. Cu ușurință poate obține în schimbul ei 200 de lei.
Bancnota de una sută lei, cu chipul lui Nicolae Bălcescu se vinde pe site-ul OLX cu o sumă impresionantă, mai exact suma de 5.000 de lei.
Aceasta are chipul lui Nicolae Bălcescu, iar pe spate…
Citește mai mult pe impact.ro
EVENIMENT
UPDATE. Noi concedieri în IT la Cluj. Acuze la adresa companiei SITA că a dat afară jumătate din angajați. Compania neagă

Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Dan Petrescu (CFR Cluj), înaintea meciului cu CSU Craiova: Vor fi schimbări în primul 11. Va fi un meci ECHILIBRAT

Luni seara în Gruia, CFR Cluj o reîntâlnește pe CSU Craiova, de această dată într-un meci din etapa a 3-a a play-off-ului Superligii de fotbal. Antrenorul clujenilor, Dan Petrescu, a prefațat partida la conferința de presă premergătoare.
„Deocamdată avem doar o problemă, să vedem dacă acel jucător se va recupera. Decidem după antrenamentul de azi, echipa nu a stat în cantonament, cei care nu au jucat s-au antrenat, ceilalți au avut program separat. Evaluăm azi…
Citește mai mult pe Cluj24.ro

Istoricul și jurnalistul Ion Novăcescu a fost invitatul lui Florin Danciu, în cadrul emisiunii Ediția de seară, difuzată Cluj Live TV și pe canalul Youtube Cluj24. Discuția a fost un tur de forță prin politica românească actuală – de la haosul campaniei electorale, la lipsa cronică de viziune a candidaților și până la vulnerabilitățile economice ignorate de clasa politică.
Mai jos regăsiți câteva declarații ale lui Ion Novăcescu:
”Suntem în 1938, dar…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Microbuzul morții de la Câțcău ducea pasageri în R. Moldova. Un ucrainean, printre victime. Șoferul ar fi adormit la volan

În microbuzul implicat, luni dimineață, în tragicul accident de la Câțcău, înmatriculat în Republica Moldova, se aflau 8 persoane, din care 4 sunt cetățeni ai Republicii Moldova, iar celelalte sunt cetățeni ucraineni și ai Federației Ruse, cu domiciliu în Estonia.
Potrivit polițiștilor, dintre cele 3 persoane decedate, 2 sunt cetățeni moldoveni, iar a treia este cetățean ucrainean.
Cei 2 cetățeni moldoveni răniți au fost transportați la Spitalul Municipal…
Citește mai mult pe Cluj24.ro